Апеляційний суд залишив в силі рішення у справі журналістки Зудієвої

Апеляційний суд залишив в силі рішення у справі журналістки Зудієвої

Правозахисниця, кримська татарка Лутфіє Зудієва
Правозахисниця, кримська татарка Лутфіє Зудієва. Фото: Кримська солідарність

"Київський районний суд" розглянув апеляційну скаргу на рішення мирового судді 4 червня у справі кримськотатарської журналістки Лутфіє Зудієвої та залишив чинним рішення за березень цього року про притягнення журналістки до адміністративної відповідальності за "зловживання свободою масової інформаціїч. 2.1 ст. 13.15 КоАП РФ".

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов у коментарі "Кримській солідарності".

"Очікувано, Київський районний суд у ролі апеляційної інстанції залишив у силі рішення мирового судді, що теж абсолютно незаконно та необґрунтовано на нашу думку, ми оскаржуватимемо далі до касаційної інстанції", — розповів правозахисник.

Він вважає, що окупаційні суди не опираються на чинне законодавство, а весь процес "правосуддя" зводиться до того, аби люди не могли висловити свою думку.

"Видно, що держава в особі правоохоронних органів і судових інстанцій, що підіграють їм, просто мають намір зробити так, щоб ніяка інформація для народу не була оголошена з приводу таких ось судових процесів гучних політичних. Все питання зводиться до того, щоб люди просто мовчали і не говорили про якісь банальні факти", — впевнений Курбедінов.

Що відомо про Лутфіє Зудієву

Лутфіє Зудієва – активістка “Кримської солідарності” та журналістка видання “Ґрати”. Висвітлює судові процеси та порушення прав людини в окупованому Криму. До 2014 року керувала дитячим центром, вже після окупації вимушено взялась за правозахист.

Зудієву затримували у 2019 році за публікацію в соціальній мережі. Тоді активістка сплатила штраф розміром 2 тисячі рублів за нібито публікацію "екстремістської символік".

27 липня 2023 року Лутфіє Зудієву затримали під будівлею “Верховного суду Криму” в Сімферополі, де проходив розгляд апеляційної скарги у справі політвʼязнів Нарімана Джелялова та Асана і Азіза Ахтемових. Пізніше журналістку оштрафували на 12 тисяч рублів. А 12 лютого 2024 року Касаційний суд РФ прийняв до розгляду скаргу щодо цього штрафу.

Вранці 22 лютого в будинку Лутфіє Зудієвої співробітники окупаційних правоохоронних органів провели обшук. Після цього активістку відвезли у "Центр протидії екстремізму". Кримську татарку відпустили через 3 години, склавши на неї два адмінпротоколи за "зловживання свободою масової інформації".

У березні окупаційний Київський районний суд у Сімферополі оштрафував правозахисницю за частиною 2.1 статті 13.15 КоАП РФ — "Зловживання свободою масової інформації" на 2 500 рублів (1 059 грн).

У травні дільничий з окупаційного відділу МВС "Джанкойський" вручив застереження Зудієвій про недопустимість проведення мітингів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок