В Раді Європи зробили спільну заяву до 80-х роковин депортації кримськотатарського народу

В Раді Європи зробили спільну заяву до 80-х роковин депортації кримськотатарського народу

Міністр закордонних справ Литви та голова комітету міністрів Ради Європи Габріеліус Ландсбергіс, президент Парламентської асамблеї Теодорос Русопулос, генеральна секретарка Марія Пейчинович-Бурич та комісар з прав людини Майкл О’Флаерті зробили спільну заяву до 80-х роковин депортації кримських татар радянською владою з півострову.

Про це повідомив Офіс Ради Європи в Україні 28 травня.

В заяві вшанували пам'ять жертв депортації кримськотатарського народу, яка була визнана геноцидом, а також тих, хто потерпав від гноблення, переслідування та дискримінації радянською владою.

"Страждання кримськотатарського народу, на жаль, не закінчилися й нині. Через 80 років після депортації російське керівництво продовжує радянську злочинну політику репресій, переслідувань і утисків кримських татар. Вона свідомо порушує їхні права, проводить незаконний призов, знищує культурну спадщину, фальсифікує історію, мілітаризує освіту та суспільне життя", — нагадали голови чотирьох органів Ради Європи.

Вони нагадали, що російська агресія проти України почалася наприкінці лютого 2014 року з незаконної окупації та спроби анексії Криму.

"З початку повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року переслідування кримських татар, спрямоване на знищення їхньої національної ідентичності, лише посилилося.Ми віддаємо належну шану кримськотатарському народу, визнаному в Україні корінним народом Криму, і рішуче засуджуємо всі порушення прав людини, вчинені проти нього як радянським тоталітарним режимом, так і Російською Федерацією", — йдеться в заяві.

Голови чотирьох органів Ради Європи закликали держав-членів та міжнародну спільноту посилити дипломатичний тиск на Росію, щоб вона припинила переслідування кримських татар та інші порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму та місті Севастополь, а також звільнила всіх незаконно утримуваних кримських татар і забезпечила повне дотримання зобов’язань як окупаційної держави згідно з міжнародним правом.

"Перемога України та звільнення Криму забезпечили б припинення систематичних репресій проти корінного кримськотатарського народу та відновлення поваги до прав людини", — наголосили вони в спільній заяві.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок