В окупованій Алушті тих, хто стає на військовий облік, визнають "придатним без обмежень" — джерело

В окупованій Алушті тих, хто стає на військовий облік, визнають "придатним без обмежень" — джерело

Ексклюзивно

В Алушті окупованого Криму чоловіків, які стають на військовий облік, у "документах" визнають "придатним без обмежень", навіть якщо є скарги на стан здоров'я.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це із Суспільне Крим на умовах анонімності поговорив 16-річний кримчанин, який нещодавно проходив медичну комісію.

"Цього року мені та моїм знайомим на так званій експертизі у підконтрольному РФ військкоматі м. Алушта ставили А1 без розбору, тобто ти "повністю здоровий". Навіть попри скарги щодо здоров'я людини. У моєму випадку, то первісна постановка на військовий облік (по досягненню 16 років – ред.)", — сказав він.

Направлення від окупаційного військкому Сімферопольського району та м. Алушта у Криму
Направлення від окупаційного військкому Сімферопольського району та м. Алушта у Криму. Документ наданий 16-річним кримчанином на умовах анонімності

Крім того, юнак додав, що за досвідом його знайомих та однолітків, медкомісія намагається їх теж зробити за документами "максимально здоровими".

Як зазначив 16-річний хлопець, після закінчення навчання він планує виїхати з окупованого Криму.

У свою чергу, окупанти заявляють про зростання кількості "придатних" до служби в армії РФ кримчан.

Що відомо про весняний "призов" у Криму

За указом глави Кремля Володимира Путіна, за весняний призов на військову службу вирушать орієнтовно 2,5 тисяч кримчан.

З 2015 року у Криму пройшло 18 незаконних призовних кампаній, у рамках яких на службу до ЗС РФ було призвано близько 44,5 тисяч призовників.

Водночас голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв під час презентації аналізу порушень прав людини в окупованому Криму за I квартал 2024 року заявив, що у рамках 19 незаконної призовної кампанії на півострові, яка стартувала 1 квітня, росіяни планують призвати до 15 тисяч кримчан.

Крім того, у Криму росіяни створили 25 "призовних комісій" муніципальних утворень і "призовну комісію" півострова. Також збільшили призовний вік під час цього весняного "призову".

Призов мешканців окупованих територій, у тому числі Криму, до лав російської армії заборонений ст. 51 IV Женевської конвенції та є воєнним злочином відповідно до ст. (2)(a)(v) Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Окремим воєнним злочином є примушування громадян України до участі в бойових діях проти власної держави (ст. (2)(b)(xv) Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок