Ірина Данилович відмовилась від участі в касаційному розгляді її справи через хворобу

Ірина Данилович відмовилась від участі в касаційному розгляді її справи через хворобу

Ірина Данилович в залі окупаційного суду
Ірина Данилович. Ірина Данилович. Фото: Кримський процес

Окупаційний четвертий касаційний суд загальної юрисдикції відклав розгляд скарги на вирок медсестри та громадянській журналістці Ірині Данилович на 2 травня 2024 року.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила правозахисна організація "Кримський процес".

Перенесення засідання відбулося через поганий стан здоров'я Данилович, про що раніше розповідав її батько. Він казав, що донька втратила слух на ліве ухо внаслідок хвороби, яку відмовляються офіційно діагностувати медичні працівники в'язниці.

Окрім стану здоров'я кримської політбранки причиною перенесення засідання називають "погану якість відеоконференцзв'язку".

"На початковому етапі розгляду касаційної скарги Ірина Данилович заявила про клопотання про розгляд без її участі, оскільки через відсутність лікування вона не в змозі захищати себе. Судова колегія за участю судді Івана Громова постановила відкласти розгляд скарги до отримання письмової заяви від засудженої про відмову від участі в процесі. Також суд долучив медичні документи про стан здоров'я політв'язня", — йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що сьогодні пройшло рівно два роки з моменту незаконного затримання Ірини Данилович російськими силовиками в окупованому Криму. Це сталося 29 квітня 2022 року.

Що відомо про Ірину Данилович

Ірина Данилович зникла 29 квітня в тимчасово окупованому Криму, коли поверталася з роботи додому. Того ж дня в її будинку в селі Владиславівка біля Феодосії, де вона проживала з батьками, окупаційні силовики провели обшук, вилучили її телефон і техніку.

Вона оголосила голодування 21 березня після того, як кілька місяців намагалася домогтися медичної допомоги — її здоров'я різко погіршилося в ізоляторі, особливо після вироку наприкінці минулого року.

Данилович знепритомніла під час перевезення її до незаконного “Феодосійського міського суду”, щоб вона завершила ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Крім того, через знущання вона збирається оголосити голодування.

6 квітня журналістка припинила голодування у відповідь на обіцянку найближчими днями вивезти її із СІЗО Сімферополя до клініки для обстеження та лікування.

29 червня окупаційний Верховний суд Криму змінив вирок громадянській журналістці та активістці Ірині Данилович, яка раніше була засуджена до семи років позбавлення волі за звинуваченням у зберіганні вибухового пристрою. Згідно з ухвалою апеляційної інстанції термін покарання скоротили на один місяць.

В листопаді минулого року повідомлялось, що Данилович утримується в антисанітарних умовах та не отримує належного лікування.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок