Журналістку Ірину Данилович утримують в колонії в умовах антисанітарії

Журналістку Ірину Данилович утримують в колонії в умовах антисанітарії

Ексклюзивно
Журналістку Ірину Данилович утримують в колонії в умовах антисанітарії
Ірина Данилович. Фото: Кримський процес

Кримська громадянська журналістка, політв'язень Ірина Данилович, яка у російській в'язниці втратила слух у лівому вусі та перенесла в СІЗО Сімферополя інсульт, утримується в антисанітарних умовах та не отримує належного лікування.

Про це Суспільному Крим розповів її батько Бронислав Данилович.

"Умови утримання пекельні. Знущалися над нею, вкрали її, підкинули вибухівку, дали не за що термін. Хоч утримуйте нормально. Але виявляється, що там таке ж твориться, що і в СІЗО Сімферополі, лише казки розповідають. На 400 осіб фактично 5 кранів із холодною водою, які знаходяться на вулиці. Вже пішли морози, жінкам треба вийти помитися. Вони виходять помити руки у зимових куртках. На 400 осіб на півтори години відкриваються дві-три душові кабінки", — розповів батько журналістки.

Також він зазначив, що в колонії немає засобів для особистої гігієни, а мило зʼявляється лише тоді, коли приїжджають перевірки.

"Жінки інакше ставляться до гігієни, ніж чоловіки. Їм частіше потрібно користуватися теплою водою. У цій ситуації вони намагаються десь підпільно нагріти воду і потім помитися. Виходить так, що їм через це пишуть доповідні та відправляють у штрафний ізолятор. Усі санітарні та речі для гігієни купуються за рахунок ув'язнених. Там нічого більше немає. Хоча згідно із законом прописано, що мають забезпечувати колонію", — наголосив Бронислав Данилович.

Окремо батько політувʼязненої розповів просто стан її здоровʼя. Він зазначив, що вже рік Данилович відчуває сильний головний біль і знаходиться в стані "втрати свідомості".

"Ніхто лікувати її так і не збирається. Звозили до якогось ЛОРу до районної лікарні три місяці тому. Він написав якісь ліки, вона переслала тоді нам, я швиденько купив. Там одержали, але їй не дали. Забрала медчастина і за принципом: "Хочу дам, хочу не дам". Протягом року продовжується катування болем. Вушний біль та зубний біль. Вона вже протягом року перебуває у такому стані. Там уже лікарі у колонії сміються, кажуть: "Подумаєш, атрофується нерв і перестане боліти. От і все. Оглухнеш, будеш глуха і не болітиме". Вона вже ледве чує на ліве вухо. Ніхто не лікує та не збирається. Йде звичайна імітація лікування", — підсумував батько Ірини Данилович.

Що відомо про Ірину Данилович

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок