Ексректору ТНУ Казаріну оголосили підозру в розтраті понад 800 тисяч грн: він усе заперечує

Ексректору ТНУ Казаріну оголосили підозру в розтраті понад 800 тисяч грн: він усе заперечує

Ексклюзивно
Володимир Казарін на свято першокурсника в ТНУ, 2019 рік
Володимир Казарін на свято першокурсника в ТНУ, 2019 рік. Фото: Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського

Колишній ректор Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського Володимир Казарін, якого підозрюють у розтраті понад 800 тисяч гривень, назвав цю справу "висмоктаною з пальця" та заперечує свою провину.

Про це він повідомив у коментарі Суспільне Крим.

"Уся ця справа висмоктана з пальця. Я вражений, до якого низького рівня слідчі органи, не знаючись на суті питання, доходять у формуванні такого роду справ. Вони кажуть, що я своїми діями призвів до розтрати майна університету. Працювали в нас п'ятеро людей, на різних роботах", — зазначив Казарін.

Володимиру Казаріну повідомили підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Чоловіку загрожує до 12 років позбавлення волі.

У справі розглядається період 2021 року та раніше. Як стверджує старший слідчий Шевченківського управління поліції Михайло Тютюнник, посадовець створив три навчально-наукових інститути, в які призначив директорів. Останнім виплачувалась заробітна плата, при тому, що освітня діяльність та наукові дослідження там "не проводились".

Слідчі вважають, що чотирьом призначеним працівникам виплачували зарплату, хоча вони були відсутні на роботі. Йдеться про секретаря юридичного відділу, літературного редактора, провідного фахівця та адміністратора системи обчислювального центру.

Казарін уточнив, що для прийняття на роботу складається особова справа та ставиться на розгляд колективу, тому рішення про їхнє працевлаштування ухвалювалося не тільки ним.

"У цих усіх людей по кожному питанню рішення суду на їхню користь... Але взагалі рівень доказів, з якими дали адвокату ознайомитися, у мене залишки волосся стали дибки", — наголосив він.

Крім того, Казарін повідомив, що йому у провину поставили, що у складі ТНУ було відновлено музичну академію імені Прокоф'єва з Донецька, третина якої переїхала з окупованого міста. Вони не могли знайти приміщення та гуртожиток. Тоді проректор прийшов до Казаріна, щоб він допоміг із цим.

"Ми переговорили з міністерством освіти Лілією Гриневич, з міністерством культури — тоді був Карандєєв в.о. В результаті спільно два міністри освіти і культури подали лист на Гройсмана, який тоді був прем'єр-міністром, про те, що вони згідні, щоб музичну академію було переведено до МОН, а відповідно, на базі Таврійського університету відновили. Тобто, ми їм даємо гуртожиток, класи для роботи, тобто вони стають не факультетом, а підрозділом Музичної академії імені Прокоф'єва. Хочу вам сказати, вона досі працює на базі Таврійського університету, успішно і добре працює", — зазначив він.

Також Казарін додав, що тоді виконував розпорядження Кабінету міністрів України, який ухвалив постанову про передачу консерваторії до складу Таврійського університету та доручив тодішньому ректору вишу профінансувати її відбудову.

Що відомо про Володимира Казаріна

Він був ректором Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського з 2015 року. З 2021 року цю посаду займає Валерий Бортняк.

У 2020 році Казаріна занесли до Реєстру корупціонерів через недотримання правових вимог НАЗК.

Також у висновку Національного агентства із питань запобігання корупції за результатами повної перевірки декларації йдеться, що він отримав пенсію від Пенсійного фонду РФ ‒ 757 142 рублі (322 тисячі грн).

Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського в Криму та в Києві

Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського заснували у 1918 році у Сімферополі. Академік Володимир Вернадський очолив університет у 1920-му році. ТНУ був провідним вищим навчально-науковим закладом Кримського півострова. З імʼям кримського вишу повʼязані видатні громадські діячі, вчені та педагоги, зокрема й лауреати Нобелівської премії Ігор Тамм та Ілля Франк. А також академік Володимир Вернадський, який очолив університет у 1920-му році.

Радянська влада реорганізувала вищий навчальний заклад у Кримський університет імені М. В. Фрунзе, ліквідувала деякі факультети та зменшила його фінансування.

У серпні 1999 року університету повернули статус національного та історичну назву.

Окупувавши Крим російська влада знову реорганізувала ТНУ в так званий Кримський федеральний університет імені В. І. Вернадського та розпустила факультет української філології та українознавства.

Вже 2016-го, на базі Академії муніципального управління, ТНУ офіційно поновив свою роботу в Києві. Тоді він вперше розпочав вступну кампанію для студентів вже на материковій частині країни. Зокрема, в перший рік роботи у столиці в університет вступили 236 студенти. А близько 30% викладацького складу, після окупації півострова, вирішили продовжити свою професійну діяльність саме в українському ВНЗ. За цей час університет випустив понад 5000 випускників.

14 жовтня 2023 року Таврійський Національний університет відзначив 105-річчя існування закладу, який, за словами ректора Валерія Бортняка, протягом століття став свідком важливих змін та перетворень.

Серед випускників ТНУ, зокрема й Представниця президента в АР Крим Таміла Ташева, український журналіст та військовослужбовець Павло Казарін, заступник директора Українського інституту Алім Алієв, експолітвʼязень й загиблий військовослужбовець Геннадій Афанасьєв та бранці Кремля Нурі Прімов і Олександр Кольченко, яким Федеральна служба виконання покарань відмовляла в організації освітнього процесу під час терміну їхнього увʼязнення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок