У кримського політв'язня Амета Сулейманова у російській в'язниці почалися проблеми із зором

У кримського політв'язня Амета Сулейманова у російській в'язниці почалися проблеми із зором

Амет Сулейманов
Амет Сулейманов. Фото: Кримська солідарність

Засуджений на 12 років ув'язнення кримський політв'язень із Бахчисарая, громадянський журналіст із хворобою серця Амет Сулейманов, якого відмовився звільнити з-під варти за станом здоров'я російський суд у березні цього року, поскаржився про стрімке погіршення здоров'я у Владимирському централі.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила "Кримській солідарності" його дружина Ліля Люманова, яка декілька днів тому їздила до кримського татарина на тривале побачення.

У Сулейманова — хронічні захворювання серця, легенів і суглобів. Дружина політв'язня зауважила, що у російській в'язниці чоловік значно схуд, у нього з'явилася задишка, біль у легенях і почали набрякати ноги. Також у нього почали боліти очі.

"З його захворюваннями це недобре. Потрібно дізнатися причину, може, так проявляється ревматизм або щось із тиском і судинами. Там не просто псується зір, а щось відбувається з очима з точки зору фізіології", — наголосила Люманова.

Що відомо про Амета Сулейманова

Амет Сулейманов – громадянський журналіст “Кримської солідарності”, який повідомляв про обшуки та затримання кримських татар після незаконної окупації Криму Росією 2014 року.

Він страждає від артеріальної та мітральної недостатності серця. Дружина політв'язня Ліля повідомила, що чоловік стоїть на черзі на операцію. Також вона наголошувала, що перебування у в'язниці для нього "буде рівносильно смерті".

Також у кримського татарина значилась інвалідність, але у 2015 році її було знято через його відмову від операції в Москві, адже планував операцію проводити у Києві, де отримував систематичне лікування.

Після обшуків та подальшого затримання 11 березня 2020 року та до 5 квітня 2023-го Сулейманов перебував під домашнім арештом через тяжку хворобу серця.

Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону, незважаючи на численні заяви захисту щодо стану здоров'я кримського татарина, прийняв рішення відправити його до колонії суворого режиму на 12 років.

Доповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) закликали російську владу звільнити незаконно ув’язненого Амета Сулейманова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок