Російське судно Lida здійснило рейс до Криму з Туреччини попри офіційну заборону

Російське судно Lida здійснило рейс до Криму з Туреччини попри офіційну заборону

Чорне море
Чорне море. Ілюстративне фото. Facebook/ВМС ЗС України

Попри заборону прямого морського сполучення, суховантаж Lida під прапором Росії доставив в окупований Севастополь 2 тисячи тонн турецької солі.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила журналістка проєкту SeaKrime "Центру Миротворець" Катерина Яресько 14 квітня.

Зазначається, що суховантаж Lida знаходився в турецькому порту Караденіз Ереглі з 29 березня по 3 квітня.

За інформацією журналістки, російське судно завантажило в турецькому порту Караденіз Ереглі партію солі в біг-бегах 3 квітня, після чого вимкнуло AIS і без проблем доставило вантаж в Камишову бухту окупованого Севастополя 5 квітня. Це є порушенням турецького циркуляру 635/2017В Туреччині діє Циркуляр 635/2017 палати судноплавства торговельно-промислової палати Туреччини, що забороняє морське торгове сполучення з окупованим Кримом., а також резолюції 1183ІМО закликає держави інформувати свої судна, судновласників, операторів і страхових брокерів про необхідність утримуватися від порушення режиму закритих морських портів, тимчасово окупованих російським агресором, та проводити розслідування таких порушень Міжнародної морської організації.

Російське судно Lida здійснило рейс до Криму з Турції попри офіційну заборону
Російське судно Lida виходить з турецького порту 3 квітня. Фото: Катерина Яресько

Повідомляється, що "агентом" судна в окупованому Севастополі є "Морське агентство Пілот", а "судновласником" — ТОВ "Меркурій".

Російське судно Lida здійснило рейс до Криму з Турції попри офіційну заборону
Графік російських суден в окупованому Севастополі. Фото: Катерина Яресько

"Вказано капітана судна як Тарарін Є., а також обидва порти – Ереглі (Туреччина) і окупований Севастополь. Документ оформлено 03.04.2024, можливо ще в Ереглі. Цікаво, який порт доставки вказував капітан судна LIDA в документах, поданих при відході судна Капітану турецького порту Караденіз Ереглі?" — зазначила журналістка.

Крім того, в графіку розстановки і руху суден в окупованому Севастополі на 9 квітня 2024 року була інформація про те, що судно знов здійснило рейс в Ереглі, але без вантажу. Капітаном був Попишой Віктор Кир'янович

Відомо, що судно вийшло з Камишової бухти о 8:30 9 квітня. Капітан увімкнув AIS біля турецького узбережжя о 9:48 вже 10 квітня.

"Lida розташувалась на якірній стоянці порту Ереглі, звідки вранці 13.04.2024 була заведена до причалу. Судно стало на те саме місце, де в першому рейсі завантажувалося сіллю. Припускаємо, що знов буде здійснено рейс в окупований Севастополь з ще однією партією солі", — йдеться в розслідуванні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок