Окупанти змушують кримчан вступати у Росгвардію — Чубаров

Окупанти змушують кримчан вступати у Росгвардію — Чубаров

Рефат Чубаров
Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. УНІАН

Росія запустила агіткампанію в окупованому Криму, закликаючи місцевих жителів вступати у Росгвардію. Відповідний пропагандистський відеоролик почав поширюватися на півострові 10 квітня.

Читайте цей матеріал кримськотатарською.

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в етері телеканалу FREEДОМ 11 квітня.

"У перший день Ораза-байрам 10 квітня російська окупаційна влада запустила в Криму відеоролик, у якому агітувала місцевих жителів вступати в особливий підрозділ Росгвардії", — розповів Чубаров.

За його словами, окупаційна влада намагається сформувати особливий підрозділ із жителів Криму, але які завдання він мав би виконувати — невідомо. Активно закликають вступати у Росгвардію кримських татар.

"Ми ще кілька тижнів тому отримали звістку про те, що високі чини російського міністерства внутрішніх справ провели зустріч із так званим муфтієм мусульман Криму Еміралі Аблаєвим. Під час цієї зустрічі обговорювали питання залучення або вербування жителів Криму, зокрема мусульман, у цей підрозділ", — зазначив голова Меджлісу.

На думку Чубарова, ця кампанія окупантів закінчиться провалом.

Крім того, за його даними, за всі роки окупації щонайменше 35 тисяч кримчан "призвали" до лав ЗС РФ на строкову службу. Під час повномасштабного російського вторгнення в Україну всі ці заклики є прихованою формою мобілізації, адже щойно молодь опиняється призваними до російської армії у Криму, з ними починають цілеспрямовано працювати й чинять тиск, вважає Чубаров.

"Спокуси теж тривають — певні бонуси, пов’язані й з високими зарплатами, і якимись соціальними пільгами. І значна частина цих призовників не в змозі втриматися або витримати такий тиск на них, і вони підписують контракти", — додав він.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок