У ГУР показали відео знищення російського корабля "Сергей Котов"

У ГУР показали відео знищення російського корабля "Сергей Котов"

Оновлено
Сергей Котов
Момент знищення корвету "Сергей Котов". Фото: ГУР МОУ

Головне управління розвідки Міноборони України показало відео атаки морських дронів "Magura V5" на російський патрульний корабель "Сергей Котов".

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Відповідні кадри опублікували у пресслужбі української розвідки.

У корабель влучили щонайменше три дрони, після чого стався потужний вибух.

Також в українській розвідці опублікували перехоплення, в якому командир 184 бригади кораблів охорони водного району (Новоросійськ), у чиєму підпорядкуванні перебував патрульний корабель ЧФ РФ "Сергей Котов", описує деталі знищення судна.

"Зрозуміло, що вже всі ви все це знаєте. Наша трагічна подія нічна, відповідно о 00:50 безекіпажними катерами в кількості 5 одиниць було атаковано малий патрульний корабель "Котов", який разом з нами несе бойове чергування по протиповітряній обороні, і перебуває він, відповідно, в мене на управлінні. Був атакований 5 БЕКами. Не знаю, як там боролися вони з ними 40 хвилин. Тому що за 40 хвилин до цього була інформація, що в районі "Котова" 5 БЕКів. Там і вертоліт був, сам корабель з озброєнням АК-176 630", — йдеться у перехопленні.

Що відомо про патрульний корабель "Сергей Котов"

"Сергей Котов" — це модульний патрульний корабель проєкту 22160. Він один із найновіших кораблів у військово-морському флоті РФ. Він був спущений на воду у 2021 році й став четвертим кораблем у серії, поповнивши ряди Чорноморського флоту РФ.

Повне водовміщення — 1800 тонн, екіпаж складається з 28 осіб, автономність плавання становить до 60 діб.

У липні й серпні 2023 року окупанти заявляли про спроби атак на патрульні кораблі "Сергей Котов" і "Василий Быков" та стверджували, що атаки відбили.

Повторно корабель "Сергей Котов" атакували у вересні. За даними Страткома ЗСУ, вранці 14 вересня Сили оборони України успішно атакували два патрульні кораблі ЧФ РФ проєкту 22160 у північно-західній частині Чорного моря, в обох суден фіксували пошкодження. Міністерство оборони РФ заявляло, що п'ять морських безпілотників намагалися атакувати корабель в акваторії Чорного моря, але атаку нібито відбили.

18 вересня в ГУР заявили, що "Сергей Котов" унаслідок удару мав пошкодження гвинта й пробоїну в лівому борту вище за ватерлінію розміром 50 см на 100 см.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок