РФ посилює репресії проти кримських татар напередодні 10 роковин окупації Криму

РФ посилює репресії проти кримських татар напередодні 10 роковин окупації Криму

Омбудсман Дмитро Лубінець
Омбудсман Дмитро Лубінець. Фото: УНІАН

Омбудсмен Дмитро Лубінець відреагував на обшук у активістки Лутфіє Зудієвої, наголосивши, що Росія посилює репресії проти кримських татар напередодні десятих роковин окупації Криму.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

"Обшуки в Джанкої. Російські силовики зі зброєю та в масках сьогодні вранці увірвались у будинок, де мешкає з родиною журналістка, правозахисниця та активістка громадського об’єднання "Кримська солідарність" Лутфіє Зудієва", — йдеться у повідомленні.

Він закликав міжнародну спільноту рішуче засудити протиправні дії Росії, посилити тиск, задля припинення грубих порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму та негайного і безумовного звільнення всіх незаконно утримуваних громадян України.

Що відомо про Лутфіє Зудієву

Лутфіє Зудієва – активістка “Кримської солідарності” та журналістка видання “Ґрати”. Висвітлює судові процеси та порушення прав людини в окупованому Криму. До 2014 року керувала дитячим центром, вже після окупації вимушено взялась за правозахист.

Зудієву затримували у 2019 році за публікацію в соціальній мережі. Тоді активістка сплатила штраф розміром 2 тисячі рублів за нібито публікацію "екстремістської символік".

27 липня 2023 року Лутфіє Зудієву затримали під будівлею “Верховного суду Криму” в Сімферополі, де проходив розгляд апеляційної скарги у справі політвʼязнів Нарімана Джелялова та Асана і Азіза Ахтемових. Пізніше журналістку оштрафували на 12 тисяч рублів. А 12 лютого 2024 року Касаційний суд РФ прийняв до розгляду скаргу щодо цього штрафу.

Вранці 22 лютого в будинку Лутфіє Зудієвої співробітники окупаційних правоохоронних органів провели обшук. Після цього активістку відвезли в так званий Центр протидії екстремізму. Кримську татарку відпустили через 3 години, склавши на неї два адмінпротоколи за "зловживання свободою масової інформації".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок