Прокуратура автономії надає відповідну правову оцінку обшуку та затриманню Лутфіє Зудієвої

Прокуратура автономії надає відповідну правову оцінку обшуку та затриманню Лутфіє Зудієвої

прокуратура АРК, прокуратура Криму
Ілюстративне фото. Прокуратура АРК

У прокуратурі автономії відреагували на обшук та затримання активістки Лутфіє Зудієвої, зазначивши, що надають відповідну правову оцінку кожному протиправному факту та вказаним подіям.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби прокуратури АР Крим та м. Севастополя.

Правоохоронці наголосили, що обшуки та затримання мають системний характер, у тому числі відносно корінного кримськотатарського народу.

"Задля їх переслідування окупанти застосовують кримінальні й адміністративні заходи, обмежують право сповідувати свою релігію тощо", — йдеться у повідомленні. Також у відомстві нагадали, що зібрані докази переслідування кримських татар за політичними, етнічними та релігійними ознаками, що вчиняються на півострові з часу окупації направлені до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду у травні 2022 року.

Що відомо про Лутфіє Зудієву

Лутфіє Зудієва – активістка “Кримської солідарності” та журналістка видання “Ґрати”. Висвітлює судові процеси та порушення прав людини в окупованому Криму. До 2014 року керувала дитячим центром, вже після окупації вимушено взялась за правозахист.

Зудієву затримували у 2019 році за публікацію в соціальній мережі. Тоді активістка сплатила штраф розміром 2 тисячі рублів за нібито публікацію "екстремістської символік".

27 липня 2023 року Лутфіє Зудієву затримали під будівлею “Верховного суду Криму” в Сімферополі, де проходив розгляд апеляційної скарги у справі політвʼязнів Нарімана Джелялова та Асана і Азіза Ахтемових. Пізніше журналістку оштрафували на 12 тисяч рублів. А 12 лютого 2024 року Касаційний суд РФ прийняв до розгляду скаргу щодо цього штрафу.

Вранці 22 лютого в будинку Лутфіє Зудієвої співробітники окупаційних правоохоронних органів провели обшук. Після цього активістку відвезли в так званий Центр протидії екстремізму. Кримську татарку відпустили через 3 години, склавши на неї два адмінпротоколи за "зловживання свободою масової інформації".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок