Повітряні Сили ЗС України офіційно підтвердили знищення літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряного пункту управління окупантів Іл-22 14 січня.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
UPD: Речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат прокоментував у Facebook фото пошкодженого Іл-22, яке опублікували російські ЗМІ.
"Схоже, Іл-22 таки дотягнув до Анапи. Живучий гад. Але, як бачите, корито "восстановлению не подлежит". Тому, як не крути, ціль знищена, реанімація не допоможе! Літак горів, серед екіпажу є поранені, сподіваюсь і 200-ті", — наголосив він.
Ігнат додав, що російський літак А-50 був і залишається пріоритетною ціллю для Повітряних Сил.
"До сьогоднішнього дня знищення цього борта здавалось непосильним завданням для Повітряних Сил. А тут ще й Іл-22 (повітряний командний пункт) попав під роздачу", —написав він.
Про це Повітряні Сили ЗСУ повідомили на своєму каналі у Telegram.
"Мінус ворожий літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряний пункт управління противника Іл-22! Спецоперація в Приазов’ї пройшла успішно. Далі буде", — йдеться у повідомленні.
Це також підтвердив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у Telegram, опублікувавши відео з мапою переміщення російських літаків та момент, коли вони почали зникати з радарів.
Російські окупанти опублікували у мережі фото, ймовірно, пошкодженого 14 січня повітряного командного пункту Іл-22М, який після ураження планував здійснити посадку в Анапі та запросив евакуацію, швидку й пожежників.
Що відомо про знищення А-50 та Іл-22 над Азовським морем
Напередодні джерела в Силах оборони повідомили Суспільному, що того дня збили військовий літак повітряно-космічних сил Росії А-50 та підбили повітряний командний пункт Іл-22М11.
Близько 21:00 14 січня повітряний командний пункт Іл-22М11 здійснював чергування в районі Стрілкового на Херсонщині, де й був підбитий. Після ураження, літак планував здійснити посадку в Анапі, запросив евакуацію та викликав швидку й пожежників.
Командувач Повітряних Сил ЗСУ Микола Олещук заявив, що окупанти отримали покарання за обстріл Дніпра 14 січня, натякнувши на знищення А-50 над Азовським морем.
Водночас керівниця об’єднаного пресцентру ОК "Південь" Наталя Гуменюк повідомила, що Україна попереджала заздалегідь про «несприятливі погодні бойові умови» на південному напрямку для російської авіації.
У свою чергу, речник президента РФ Дмитро Пєсков відмовився коментувати російським ЗМІ повідомлення про те, що Росія втратила два військові літаки над Азовським морем.
Іл-22М — повітряний командний пункт з якого можна керувати військами під час бойових дій. Літак цього типу перебуває в повітрі та його неможливо вразити оперативно-тактичними ракетами. За інформацією довідника Military Balance 2022, на початку повномасштабного російського вторгнення з Україною в Росії було 12 літаків Іл-22М та 10 Іл-22 (старішої модифікації).
Російські борти радіолокаційного виявлення А-50 під час ракетних ударів піднімаються у повітря та фіксують запуски ППО, що допомагає їм обходити зенітні засоби. Наразі російські Військово-космічні сили мають на озброєнні дев'ять літаків А-50 та чотири модернізовані версії — А-50У. Борти базуються на шасі радянських вантажних Іл-76.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook