Відправлять до колонії на 11 років: Російський суд залишив чинним вирок Ернесу Аметову

Відправлять до колонії на 11 років: Російський суд залишив чинним вирок Ернесу Аметову

Ернес Аметов
Громадянський журналіст Ернес Аметов. Кримська солідарність

Російській апеляційний військовий суд у Власисі залишив чинним вирок громадянському журналісту Ернесу Аметову. Раніше Південний окружний військовий суд РФ засудив його до 11 років колонії суворого режиму у "справі Хізб-ут-Тахрір".

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це "Кримській солідарності" розповіла його дружина Елеонора Аметова.

Дружина політвʼязня вважає цей вирок помстою російської спецслужби за відмову обмовляти своїх одновірців.

"Ернес – віруюча людина. Він вірний Богові та своїм життєвим принципам. Коли він відмовився, йому сказали: "Отже, сидітимеш з усіма"", — прокоментувала Аметова.

Вона додала, що під нинішньою боротьбою силовиків з тероризмом ховається бажання здобути високі посади і що "їм не важливо, саджають вони реальних терористів чи звичайних людей".

За словами ж самого Ернеса, цей вирок суд затвердив з легкістю, що не піддається поясненням.

"Суд мені більше нагадав конвеєр із закочування кришок консерв — настільки бездоганний і лякаюче швидкоплинний, налагоджений до ідеалу процес. Наче вони не вирішують долю людини, а закочують чергову консерву. (Для суду це — ред.) нічого особистого, просто бізнес", — зазначив Ернес Аметов.

Що відомо про Ернеса Аметова

  • 2020 року на вироку учасникам "другої Бахчисарайської групи" його виправдали та звільнили в залі суду через відсутність доказів провини. Це був перший подібний випадок у справах Хізб-ут-Тахрір не тільки в Криму, а й у Росії. Але у березні 2022 року апеляційний суд переглянув рішення Південного окружного військового суду та надіслав справу на новий розгляд.
  • 11 квітня воно надійшло назад до суду. Ернес Аметов добровільно прибув на попереднє слухання з повторного розгляду. Суддя Олексій Магомадов ухвалив відправити кримського татарина під варту на два місяці.
  • Прокуратура знову звинуватила Аметова в участі у терористичній організації та спробі державного перевороту у Криму. Кримський татарин заперечував свою причетність до злочинів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок