Україна 22 листопада вперше увійшла до Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Станом на зараз, до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, які мають видатну універсальну цінність, входять вісім українських об’єктів. Водночас об’єкт Всесвітньої спадщини "Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його Хора" та Бахчисарайський ханський палац у Криму зазнають пошкоджень через окупаційну владу.
Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар на своїй сторінці у Facebook.
"Відтепер Україна, разом з іншими 20-ма членами Комітету докладатиме зусиль для охорони культурної та природньої спадщини в усьому світі. На сьогодні до Списку всесвітньої спадщини входять 8 українських об’єктів. З них 7 є об’єктами культурної спадщини та 1 – природної", – розповіла Джеппар.
Водночас через повномасштабну війну Комітет Всесвітньої Спадщини у 2023 році вніс до Списку Всесвітньої спадщини під загрозою такі об’єкти:
- Собор святої Софії та прилеглі монастирські споруди у Києві, Києво-Печерська Лавра.
- Ансамбль історичного центру у Львові.
- Історичний центр Одеси.
"Не можу не згадати мій рідний Крим, де об’єкт Всесвітньої спадщини "Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його Хора" та Бахчисарайський палац кримських ханів з Попереднього списку продовжують зазнавати пошкоджень внаслідок варварської діяльності з боку окупаційної влади. Україна, як жертва російської збройної агресії, як ніхто усвідомлює гостру потребу у посиленні міжнародних зусиль для захисту національної та світової спадщини і її збереження для майбутніх поколінь", – наголосила перша заступниця міністра закордонних справ.
Вона додала, що українська влада готова зробити свій вагомий внесок для того, аби захистити національну та світову спадщину.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook