Перейти до основного змісту
Заборона абортів у приватних клініках Криму: правозахисниця пояснила наслідки цього рішення

Заборона абортів у приватних клініках Криму: правозахисниця пояснила наслідки цього рішення

Ексклюзивно
Заборона абортів у приватних клініках Криму: правозахисниця пояснила наслідки цього рішення
. УНІАН

Заборона проводити штучне переривання вагітності у приватних клініках на території окупованого Криму є наступним кроком російської влади у "війні" з рівністю жінок та чоловіків та гендерними рухами. Це ускладнює становище жінок та позбавляє їх права розпоряджатися своїм тілом самостійно.

Про це повідомила Суспільному Крим голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

"Ми бачимо, що в РФ вже давно йде війна з рівністю жінок і чоловіків, стигматизується ЛГБТ-спільнота, гендерні рухи. І заборона абортів в приватних клініках на території окупованого Росією Криму є ще одним таким виявом, який ускладнює становище жінок. Відомо, що РФ, будуючи свою диктатуру, потроху відбирає у людей права і свободу. Зокрема й право розпоряджатися своїм тілом, право жінки позбутися небажаної вагітності, яка могла настати в результаті зґвалтування та інших причин", — пояснила правозахисниця.

На її думку, окупанти не зупиняться на забороні абортів у приватних клініках, а заборонять це проводити й у державних лікарнях, де поки що дозволено штучне переривання вагітності.

"Це є все "скрєпи русского міра", які насаджуються і ми також бачимо подібні тенденції в Польщі, де заборонили аборти, і багато жінок зіштовхнулися з проблемами після цього", — зауважила Печончик.

Що відомо про боротьбу з абортами у Росії

З вересня 2024 року у Росії препарати, які використовуються для штучного переривання вагітності, внесено до списку ліків, що підлягають предметно-кількісному обліку. Їх видаватимуть лише за рецептами встановленої форми. Ці зміни внесені до наказу МОЗ РФ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

Топ дня
Вибір редакції
На початок