Перейти до основного змісту
На Херсонщині ФСБ викрала жителя Новоолексіївки за нібито участь у батальйоні ім. Челебіджихана

На Херсонщині ФСБ викрала жителя Новоолексіївки за нібито участь у батальйоні ім. Челебіджихана

На Херсонщині ФСБ викрала жителя Новоолексіївки за нібито участь у батальйоні ім. Челебіджихана
. ФСБ викрала мешканця Новоолексіївки Халіла Куртамета. Фото: t.me/genichua

На тимчасово окупованій частині Херсонщини Федеральна служба безпеки Росії викрала мешканця селища Новоолексіївка Халіла Куртамета за звинуваченням в нібито участі у діяльності "кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана", який росіяни вважають "екстремістською організацією".

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Ім'я затриманого назвали джерела Суспільного Крим. Про нього говорять і в місцевих Telegram-каналах.

"Російські карателі захопили Куртамета Халіла Апасовича, 1966 року народження. До окупації він був фізособою-підприємцем (техобслуговування і ремонт автомобілів) у Новоолексіївці, а також очолював місцеву релігійну громаду “Іслам”, — йдеться у повідомленні.

Щодо затриманого окупаційний слідчий відділ УФСБ Росії у Херсонщині порушено кримінальну справу за нібито "участь у незаконному збройному формуванні". Куртамет перебуває під вартою. Йому загрожує 15 років ув'язнення.

Що відомо про обвинувачення українців в участі "кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана"

  • За даними Кримськотатарського Ресурсного Центру, окупанти утримують у місцях несвободи понад 33 українських громадян, яких ФСБ затримала у Криму та на окупованих територіях півдня України та обвинуватила у нібито причетності до "кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана".
  • За інформацією Кримської правозахисної групи, у 2022 році за обвинуваченням в участі у у цьому "батальйоні" у Криму засудили щонайменше 15 людей, включно з громадянами України, викрадених російськими військовими на півдні країни після повномасштабного вторгнення.
  • "Кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана" насправді не існує. Учасники Громадянської блокади Криму у лютому 2016-го зареєстрували громадське формування з охорони громадського порядку та держкордону "Аскер", яке офіційно співпрацювало з прикордонниками на адмінмежі з окупованим півостровом.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

Топ дня
Вибір редакції
На початок