Жумаділов розповів про роботу та функції держпідприємства "Державний оператор тилу"

Жумаділов розповів про роботу та функції держпідприємства "Державний оператор тилу"

Жумаділов розповів про роботу та функції держпідприємства "Державний оператор тилу"
. Фото: Міноборони України

Новопризначений гендиректор держпідприємства "Державний оператор тилу" Арсен Жумаділов розповів про першочергову роботу та функції агенції.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це він повідомив в етері Суспільне Спротив.

Жумаділов зазначив, що агенція буде проводити закупки за кошти Міноборони та державного бюджету в інтересах України.

"Зокрема, це стосується того, що сьогодні закуповується одним із структурних підрозділів Міністерства оборони, а саме департаментом забезпечення. В тому числі харчування, речове забезпечення та паливо-мастильні матеріали. Але агенція не тільки це буде робити, а також інші позиції, які сьогодні потребують ЗСУ, зокрема, наприклад, вже з наступного року частково деякі позиції медичного майна", — повідомив він.

За словами гендиректора "Державний оператор тилу", на сьогоднішній день агенція запустила роботу і тепер вона має "нарощувати потужність", щоб виконувати вище зазначений обсяг робіт.

"Власне формування команди є однією з ключових задач, які ми ставимо сьогодні. Попередньо відібрали орієнтовно 32-33 особи в нашу команду. Даний розпис цієї агенції станом на сьогодні пропонуватиметься нам і Міністерству оборони десь на рівні 120-130 осіб. Нам необхідно її кадрово наповнити. Всі ці люди мають абсолютно точно сповідувати принцип нульової толерантності до корупції. Це мають бути одночасно із цим люди професійні, які знаються і на юридичних аспектах закупівель, управляти поставками, аналізувати те, що відбувається з тим, що у нас є і щоразу ми б могли констатувати, що у нас є безперебійність постачання для потреб ЗСУ", — підкреслив Жумаділов.

Їжа для військових

Арсен Жумаділов наголосив, що першочергова ціль — якісна та викокалорійна їжа для ЗСУ.

"Ми будемо працювати над тим, щоб те харчування, які отримують наші військовослужбовці, було висококалорійним, якісним та за адекватні ціни-гроші, бо це є гроші платників податків. Зокрема, ми говоримо про те, що якщо є люди військові із специфічними потребами — чи то в халяльній або кошерній їжї — ми будемо орієнтуватись на те, щоб це теж забезпечити. Але головна наша ціль, щоб процес харчування став нарешті керованим, став зрозумілим та прозорим з тим, щоб ми унеможливили ситуацію, про які стало відомо на початку цього року", — зазначив гендиректор агенції.

Пріорітети роботи по закупівлях

За словами Арсена Жумаділова, старт роботи держпідприємства "Державний оператор тилу" починається з закупівель, якими займався структурний підрозділ Міноборони України.

"Харчування, речове забезпечення, куртки, бушлати, чоботи, бронежилети, шоломи тощо. Ми беремо паливо-мастильні матеріали та деякі медичні вироби для потреб бойових медиків і військовослужбовців. Далі ми будемо дивитися і саме визначати пріоритети на ті чи інші закупівлі, які наразі виконуються в цілому частинами самостійно або органами військового управління у межах ЗСУ. Якщо ми будемо бачити, що вони виконуються або нерезультативно, або неефективно, ми будемо робити такі закупівлі централізовано", — підсумував Жумаділов.

Раніше заступник міністра оборони Дмитро Кліменков повідомив, що з грудня 2023 року в Україні запрацює нова агенція — "Державний оператор тилу", яка візьме на себе весь функціонал потреб Збройних сил України. Кліменков додав, що зміни у правилах закупівель їжі – це тимчасовий захід, який дозволяє вже зараз суттєво знизити корупційні ризики – ще до того, як запрацює "Державний оператор тилу".

Що відомо про скандал із закупівлею харчів для ЗСУ

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проекту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому стверджується, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману. У відомстві повідомили, що проводять внутрішню перевірку та готують матеріали до СБУ для проведення розслідування щодо поширення свідомо неправдивих даних.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок