У Празі, у 81-ші роковини депортації кримськотатарського народу, представники громади, які нині проживають у Чехії, провели акцію вшанування пам’яті жертв геноциду. Подію організували кримські активісти за підтримки громадської організації "Празька майдан".
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
Учасники заходу згадували події травня 1944 року, коли радянська влада примусово депортувала близько 200 тисяч кримських татар до віддалених регіонів Середньої Азії. Свідчення очевидців тих подій і розповіді про умови, в яких опинилися люди, стали центральною темою виступів.
Особливий акцент зробили на тому, що після окупації Криму Росією в 2014 році ситуація для кримських татар знову стала критичною — почастішали політичні переслідування, арешти, обшуки в домівках, тиск на освіту, заборона Меджлісу, закриття шкіл.
"Русского міра" не буває без вбивств і колонізації. Після того, як Росія окупувала Крим, усе повторилося для нашого народу", — звернувся до присутніх ініціатор акції Ельдар Емірусейнов.
18 травня, в Україні відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановують пам’ять жертв депортації — трагічної події, яку міжнародна спільнота дедалі частіше визнає актом геноциду.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp, Facebook, TikTok та YouTube