У Чернівцях розпустили виборчу комісію та звернулись до поліції через її рішення

У Чернівцях розпустили виборчу комісію та звернулись до поліції через її рішення

У Чернівцях розпустили виборчу комісію та звернулись до поліції через її рішення
. Суспільне Буковина

ЦВК достроково припинила повноваження міської виборчої комісії у Чернівцях. Окрім того, встановила, що її члени порушували Виборчий кодекс та Конституцію України.

Рішення про припинення повноважень одноголосно прийняли на засіданні комісії.

Партії мають подати нові кандидатури до складу комісії до 18:00 27 січня. Впродовж п'яти днів вона має розглянути реєстрацію кандидатів у депутати від двох політичних партій.

Окрім того, в ЦВК вирішили звернутись до поліції через те, що попередній склад комісії прийняв постанову, яку підтримала недостатня кількість членів. Йдеться про реєстрацію десятьох кандидатів від партій "Команда Михайлішина" та "Рідне місто", яку ЦВК скасувала.

Раніше поліція вже відкрила провадження щодо дій голови комісії Анастасії Сімак. Її підозрюють у підробці службових документів.

Що відомо

  • До Чернівецької міськради пройшли сім партій, які подолали п'ятивідсотковий бар'єр. Міським головою Чернівців обрали підприємця Романа Клічука.
  • 18 грудня відбулася перша сесія Чернівецької міської ради. У сесійній залі були присутні лише 26 з 42 депутатів. Частина новообраних депутатів заявила, що їх не запросили на першу сесію.
  • Кандидатка від партії "Команда Михайлішина" Аліна Олевич позивалась до виборчої комісії. Вона оскаржувала проведення першої сесії нового складу.
  • Проведення першої сесії у новому складі визнали законним.
На початок