80-річна Марія Палагнюк із села Киселів на Буковині майже 20 років співає у народному фольклорному колективі "Козачка". Двічі на тиждень вона ходить на репетиції. Каже, що спів для неї — це здоров'я та натхнення. Загалом у колективі вісім жінок, які співають народні пісні, а також виконують твори місцевих авторів.
"Коли я співаю — я живу"
Марія Палагнюк співає все життя, а на сцені вперше виступила ще у першому класі. Тоді хвилювалася, але з часом полюбила цю справу настільки, що просила Бога дозволити їй співати "до самого кінця".
З дому на репетиції її завжди проводжає чоловік: допомагає одягнути верхній одяг, цілує на прощання і махає рукою.

"Спів — це здоров'я. Я оздоровлююся, омолоджуюся. Коли я співаю — я живу, а коли не співаю — затихаю", — каже Марія.
Про колектив "Козачка"
Разом з Марією в колективі співає ще семеро жінок. Виконують народні пісні акапельно, а також співають твори місцевих авторів. До повномасштабного вторгнення вони виступали не лише в Україні, а й у Румунії та Польщі.
Три роки тому їхньому колективу присвоїли звання народного.

"Багато хто каже, що зараз не час для співу, але навпаки — це саме той час. Так ми ідентифікуємо себе", — каже керівниця колективу Наталія Задорожна.

Жінки виступають у народних строях і пишаються цим — більшість костюмів передавалися з покоління в покоління.
"Моя сорочка дісталася мені від бабусі. Вони мала трьох доньок та кожній з них вишила сорочку бісером, горботку та кептар", — розповідає Наталія.

З початку пандемії коронавірусу та повномасштабної війни живих виступів стало менше, тому колектив почав записувати відео для участі в міжнародних конкурсах.
"Якщо Бог дасть здоров'я і мир, про нас ще почують", — каже керівниця колективу.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини