Перейти до основного змісту
24-річний нацгвардієць з Буковини про три роки повномасштабної війни

24-річний нацгвардієць з Буковини про три роки повномасштабної війни

Буковинець Костянтин Малик у день повномасштабного вторгнення ніс службу в Національній гвардії України. Поблизу Покровська він почув перші вибухи. За два дні разом із побратимами вже був у Волновасі, де вперше отримав контузію від пострілу танка, що влучив за п'ять метрів від нього.

Через кілька тижнів він брав участь у ближніх боях у Мар’їнці, де на його руках загинув побратим. Потім були бої в Кремінній, а останній виїзд – на Покровський напрямок.

Зараз він готується до нового завдання, але вже разом із власним підрозділом БПЛА, до якого набирає бійців.

У треті роковини початку повномасштабного вторгнення Суспільне Чернівці розповідає історію нацгвардійця, який з першого дня на війні.

Військовий з Чернівецької області Малик про 3 роки на фронті
Нацгвардієць Костянтин Малик . Суспільне Чернівці

Перші бої: страх і контузія

На момент початку вторгнення Костянтин перебував у селі Торецьке Донецької області, де охороняв взводно-опорні пункти. О 4:30 ранку пролунали перші вибухи. О 8-й годині їм повідомили зі штабу, що почалася війна.

Через кілька днів він уже був у Волновасі, де в перші хвилини потрапив з побратимами під артилерійський обстріл.

"Я злякався, тіло заціпеніло. Але побратим жартами вивів мене зі ступору, і ми почали виконувати завдання. Так для мене почалася справжня війна".

На дев’ятий день у місті Костянтин оглядав місцевість у бінокль, коли неподалік їхніх позицій з’явився російський танк та відкрив вогонь – снаряд влучив у стіну за кілька метрів від нього. Вибухова хвиля та уламки збили його з ніг, і він отримав свою першу контузію.

"Я майже знепритомнів, але побратими привели мене до тями".

Військовий з Чернівецької області Костянтин Малик про 3 роки на фронті
Нацгвардієць Костянтин Малик . Суспільне Чернівці

Бої у Мар’їнці

Після Волновахи він воював у Степному, а згодом – у Мар’їнці.

"П’ятеро нацгвардійців і двоє бійців ЗСУ тримали оборону без зв’язку, без їжі та води три дні в одному з районів міста".

На четвертий день почався обстіл з танків, які були недалеко від їх позицій.

"Від пострілу танка останній будинок за яким ми ховалися, склався, як картковий будинок. Мій побратим загинув на моїх руках".

Військовий з Чернівецької області Малик про 3 роки на фронті
Нацгвардієць Костянтин Малик. Суспільне Чернівці

Кремінна: новий рівень війни

Із 2023 року Костянтин став оператором БПЛА. Вперше в цій ролі він воював поблизу Кремінних лісів.

"Ми коригували артилерію та знищували ворога. Війна змінилася – дронів стало більше. Саме цього нам не вистачало у 2022 році".

Останній виїзд – Покровськ

Останній бойовий виїзд Костянтина був на Покровський напрямок.

"Там дуже багато сил ворога, вони реально, як мурахи. Одного знищиш – четверо з'являються. Ми постійно полювали на їхню піхоту дронами, скидали боєприпаси різних типів, намагалися знищувати. Але вони живучі, повзають, навіть поранений міг протриматися день, два, три – і все ще становити загрозу для наших хлопців".

Наразі боєць перебуває у Чернівцях на ротації та самопідготовці, щоб доукомплектувати свій взвод.

"На операторів БПЛА ведеться справжнє полювання. За наші голови призначена велика винагорода, адже без дронів немає коригування та прикриття. Якщо ми не зможемо передати інформацію, побратими можуть не знати про штурм.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції
На початок