Перейти до основного змісту
У ПЦУ заявили про перехід храмів у Сторожинці на Буковині з УПЦ — за понад 800 людей

У ПЦУ заявили про перехід храмів у Сторожинці на Буковині з УПЦ — за понад 800 людей

Збори в Сторожинці за перехід до ПЦУ
Збори в Сторожинці за перехід до ПЦУ. Facebook / Буковинський дзвін ПЦУ

Понад 800 людей у центрі міста Сторожинець Чернівецької області 9 лютого проголосували за перехід двох парафій з УПЦ до ПЦУ.

Про це повідомили на сайті Чернівецько-Буковинської єпархії.

Йдеться про релігійні громади храму великомученика Георгія Переможця та храму архангелів Михаїла і Гавриїла в місті Сторожинець. У голосуванні взяли участь 825 людей, які одноголосно підтримали перехід до ПЦУ.

У ПЦУ заявили про перехід храмів у Сторожинці на Буковині з УПЦ до ПЦУ — за понад 800 людей
Збори в Сторожинці за перехід до ПЦУ. Facebook / Ченівецько-Буковинської єпархії ПЦУ

Водночас у центрі міста також зібралися священники УПЦ МП та люди, які не підтримали перехід.

Про це стало відомо з прямої трансляції зі сторінки храму Георгія Переможця УПЦ у Facebook.

У ПЦУ заявили про перехід храмів у Сторожинці на Буковині з УПЦ — за понад 800 людей
Люди на зборах у Сторожинці. скріншот з прямої трансляції

Від імені парафіян УПЦ Сторожинецького благочиння священники записали звернення до Служби безпеки та прокуратури України, уряду США та віцепрезидента Джей Ді Венса, Надзвичайної і Повноважної Посолки США в Україні Бріджит Брінк та до румунського посла Александру Віктору Мікула. Причина звернення — можливі порушення прав релігійних громад УПЦ. За словами одного зі священників УПЦ МП, під зверненням зібрали десять тисяч підписів.

У ПЦУ заявили про перехід храмів у Сторожинці на Буковині з УПЦ до ПЦУ — за понад 800 людей
Люди на зборах у Сторожинці. скриншот з прямої трансляції

Що відомо про переходи релігійних громад з УПЦ до ПЦУ на Буковині

Від початку року у Чернівецькій області відбулося одинадцять релігійних переходів від УПЦ МП до ПЦУ. Водночас, якщо у попередні роки відбувалися суто збори за перехід до ПЦУ, то зараз парафіяни УПЦ проводять власні збори або скаржаться, що їх не допускають до голосування.

Детальніше, як відбуваються переходи, Суспільне розповідало у відео:

Чому громади переходять від УПЦ МП до ПЦУ

Українська православна церква має зв’язок з Російською православною церквою, яка своєю чергою благословляє війну проти України та освячує зброю – через цей звʼязок виправдано називати УПЦ з приставкою “Московський патріархат”, розповідає релігієзнавець Олександр Бродецький.

В УПЦ заявляли, що у 2022 році підкоригували статут і розірвали зв’язки з Росією. Це дійсно відбулось, але не повністю, каже релігієзнавець.

"Залишилося одне формулювання – посилання на грамоту московського патріарха Олексія 1990 року, де сказано, що зі світовим православ’ям Українська православна церква єднається через Російську православну церкву. Патріарх Кіріл говорить, що війна – це добре, освячує й схвалює її. Каже, якщо оті російські вояки, які у нас воюють, гинуть, то змивають усі свої життєві гріхи", – каже Бродецький.

За словами релігієзнавця, щоб УПЦ розірвати звʼязки з Росією, треба звертатись до лідерів світових православних церков і заявляти про вихід з РПЦ або утворювати нову релігійну парафію. Просити про автокефалію від Вселенського Патріархату не можуть, бо в межах однієї країни її можуть надавати тільки раз – в Україні її з 2019 року має ПЦУ.

Іншим рішенням може бути перехід до Православної церкви України. В УПЦ це відкидали, зокрема, пояснюючи, що це нібито несамостійна церква, каже Бродецький.

"УПЦ й Онуфрію вигідно так демонструвати людям ситуацію, бо показують їхню реальну залежність від Москви, і треба сказати, що ці [ПЦУ] – умовно залежать від Стамбула", – каже релігієзнавець.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції
На початок