У Чернівцях у випадку блекауту частково заживлять критичні комунальні підприємства. На очисних спорудах Чернівціводоканалу увімкнуть генератори, щоб опрацьовувати стічні води й не допустити санітарної катастрофи. А на частині котелень Теплокомуненерго запустять когенераційні установки або генератори. Це дозволить подати тепло до будинків, які мають централізоване опалення, а також мати електрику для насосних станцій водоканалу, щоб забезпечити підйоми води.
Залишки електрики, які вироблятимуть в опалювальний сезон когенераційні установки, зможуть спрямовувати на живлення деяких об'єктів критичної інфраструктури. Суспільне Чернівці розповідає, чи планують у міськраді встановлювати сонячні панелі на критичних комунальних підприємствах й чи могли б вони працювати автономно від сонячних електростанцій.
Зараз Чернівці орієнтуються не на генерацію електрики, а не забезпечення безперебійної роботи обладнання критичних комунальних підприємств у випадку блекауту, розповів в інтерв'ю Суспільному заступник міського голови Василь Зазуляк. На великих котельнях міста монтують дві когенераційні установки, які з газу виробляють електрику та додаткове тепло.
"Уявіть собі, що десь на станціях підйому води, які споживають мегавати, поставили сонячні панелі. Так, влітку це буде економія, але взимку генерації мегават не буде достатньо, й ми цього не витягнемо. Скільки б сонячних панелей не накладали", – каже Зазуляк.
Водночас, за його словами, якщо розглядати сонячні станції не як єдине джерело генерації, а спосіб економити гроші, то такий варіант для Чернівців підходить. Адже, на думку Зазуляка, тема малої генерації електрики в найближчі роки буде актуальною. Тому, наприклад, для Чернівців було б вдалим рішенням встановити сонячні панелі на обладнанні, яке споживає багато електрики, для економії.
"У Чернівцях немає особливого потенціалу для вітроенергетики. Встановлення сонячних панелей на очисних спорудах, де шалене споживання, це дуже гарна історія. Ми маємо змогу їх поставити. Питання у фінансуванні", – розповідає заступник.
Наразі сонячні панелі у Чернівцях встановлюють багато приватних установ. Водночас Чернівці входять до єдиної енергосистеми й ліміти споживання електрики між областями розподіляють централізовано, розповів в інтерв'ю Суспільному заступник міського голови Василь Зазуляк.
"Ми не можемо говорити про те, щоб Чернівці мали 100% забезпечення електрикою, а прифронтові області, яким найважче, залишалися без електрики, бо не мають сонячних чи вітрогенерацій. Це – несправедливо. Нам треба бути солідарними з усією країною", – каже Зазуляк.
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]