Подавати тепло й уникнути санітарної катастрофи: який план дій у Чернівцях у разі блекауту

Подавати тепло й уникнути санітарної катастрофи: який план дій у Чернівцях у разі блекауту

Важливо

У разі блекауту в Чернівцях першочергово запустять генератори на очисних спорудах водоканалу. Це зроблять й на більшості котелень міста, а на великих запустять когенераційні установки. Так, крім додаткового тепла, зможуть подавати електрику критичній інфраструктурі.

Про це в інтерв'ю Суспільному розповів заступник міського голови Василь Зазуляк.

За його словами, очисні споруди важливо заживити першими, щоб опрацьовувати стічні води й запобігти санітарній катастрофі.

На котельнях планують вмикати генератори або когенераційні установки, які з газу виробляють електрику й додаткове тепло. Так зможуть обігрівати будинки з централізованим теплопостачанням. Таке обладнання вже є на двох з чотирьох великих котелень міста. Очікують, що ще кілька установок у місті встановить інвестор.

Крім цього, організують підвіз технічної та питної води.

Як живитимуть критичну інфраструктуру

"У нас єдина енергосистема. Без якогось ліміту споживання, який виділятимуть на область, буде складно витягнути з двома когенераційними установками. Як на мене, ці ліміти мають спрямовувати на критичну інфраструктуру", – каже Зазуляк.

За його словами, залишки електрики, які виробляють когенераційні установки, можна спрямовувати в загальну електромережу для заживлення критичної інфраструктури міста, як от очисних споруд або лікарень. Об'єкти узгоджуватимуть з обленерго.

"Щоб підняти необхідну кількість води з Дністра, потрібно спожити величезну кількість електрики. На це ніяких залишків не вистачить. Ми намагаємося, наскільки це можливо, забезпечити об'єкти іншими джерелами генерації", – каже Зазуляк.

Зазуляк каже, біля великих об'єктів є генератори, але вони споживають багато палива. У міськраді можуть виділити фінансування на його купівлю, але потрібної кількості палива може не бути.

"Це історія на якийсь критичний період – пройти весь опалювальний сезон на генераторах — це ближче до утопії, ніж до реальних речей. Ми знайдемо гроші, але це величезна кількість палива, яку потрібно вчасно підвозити для безперебійної роботи генератора. Люди часто дивляться на генератори, як на панацею, але насправді це не так", – каже заступник.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок