За пів року у Чернівецькій області на аукціонах продали три об'єкти нерухомого майна – це найменше серед всіх регіонів. Водночас заробили з продажів майже 20 мільйонів гривень. Суспільне Чернівці розповідає, чому в області найменша кількість приватизацій майна та скільки загалом об'єктів у переліку на приватизацію.
У Чернівецькій області майно виставляють на аукціони у межах малої приватизації, тобто об'єкти, які вартують до 250 мільйонів гривень. Об'єктів великої приватизації немає, бо Буковина – найменша область в країні й має невеликий виробничий потенціал. Про це на пресконференції 31 липня розповіла заступниця начальника регіонального відділення фонду держмайна Ірина Комаровська.
"Якщо порівнювати, то у Тернопільській області є більше виробничого потенціалу й об'єктів нерухомості. Водночас там продали чотири об'єкти за 2 мільйони гривень. У кожній області ситуація з об'єктами, вартостями та бажанням людей купувати майно різна. Теж не можна порівнювати можливості Буковини й Рівненської, Львівської, Одеської чи Київської областей. На жаль, у Чернівцях немає готелю "Козацький", який можна було б продати", – каже Комаровська.
Які об'єкти продали за пів року
За словами Комаровської, більший попит спостерігають на невеликі об'єкти. Так за будівлю з гаражем у Кельменцях на майже 80 квадратних метрів змагалися 15 учасників. Це майно продали за майже мільйон гривень, що у 16 разів більше стартової вартості.
У Вижниці за пів мільйона гривень продали частину приміщення у чотириповерховій будівлі. Ще понад 14 мільйонів отримали з продажу заводу "Електропобутприлад" у Чернівцях. Водночас спершу аукціон виграв учасник, який запропонував за підприємство понад 20 мільйонів, – його дискваліфікували через відмову підписати протокол аукціону.
Водночас хлібокомбінат у Неполоківцях не вдалося продати через відсутність учасників. Наразі оголосили нові торги, які відбудуться 1 серпня. Стартова вартість об'єкта – 217 мільйонів гривень.
Готують до аукціону 27 об'єктів
Загалом у переліку майна в області, яке планують виставити на приватизацію, є 27 об'єктів. Зокрема, це "Карапчівський спиртзавод", частина приміщень Пенсійного фонду, Держпродспоживслужби та підприємства "Ліси України".
Комаровська каже, щоб виставити на аукціон спиртзавод, потрібно знайти для нього керівника, бо на підприємстві відсутній бухгалтерський облік. Для цього зверталися до сільради та служби зайнятості, а також публікують вакансії на сайті Фонду держмайна, але охочих на посаду немає.
Ще на частину об'єктів наразі не оголошують аукціони, бо у них нульова залишкова балансова вартість становить 0 гривень. Через це їх можуть приватизувати за 1 гривню, якщо їх виставлять на аукціон.
Аби стартова вартість була ринкова, потрібно провести експертну оцінку. Раніше управління фонду могло проводити експертну оцінку об'єктів й визначати їхню ринкову ціну, а від початку воєнного стану цю оцінку мають проводити підприємства, які володіють майном. На це у підприємств переважно немає грошей, каже Комаровська.
Водночас "Ліси України" оголосили тендер на проведення експертної оцінки – якщо це зроблять, понад п'ять їхніх об'єктів виставлять на приватизацію цьогоріч. Йдеться про цехи переробки, склади та нежитлові споруди.
"Вони не хочуть виходити на приватизацію з нульовою залишковою вартістю, тому проводять експертну оцінку. Ця оцінка пройде у нас рецензування й у підсумку вони поставлять нову вартість цих об'єктів", – каже Комаровська.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини