Перший військовий у громаді на Буковині отримав додаткову виплату за підписання контракту із ЗСУ

Перший військовий у громаді на Буковині отримав додаткову виплату за підписання контракту із ЗСУ

У Веренчанській громаді Чернівецької області перший військовий отримав додаткову виплату у розмірі 20 тисяч гривень за підписання контракту із ЗСУ. Ці гроші виплачують у громаді одноразово за підписання першого контракту на проходження служби.

Про це у коментарі Суспільному розповіла секретар Веренчанської сільської ради Валентина Олієвська.

"Тиждень тому житель нашої громади подав документи і уклав контракт. Раніше він служив у війську, але не за контрактом. Чоловіку більше 50 років", каже Олієвська.

Програму, за якою військовим у громаді виплачують додаткових 20 тисяч гривень, прийняли на сесії 29 лютого 2024 року за пропозицією ТЦК. За словами Олієвської, пропозицію ТЦК підтримали, бо вважають, що на цей час важливо стимулювати та популяризувати військову службу.

У місцевому бюджеті на програму передбачили 100 тисяч гривень. Планують забезпечити по 20 тисяч гривень не лише для п'ятьох людей, а для всіх, хто укладе контракт із ЗСУ, тому будуть розподіляти гроші на це із інших статей видатків. За словами Олієвської, гроші на це будуть використовувати лише з місцевого бюджету.

Чим відрізняється мобілізація від контракту в ЗСУ

Долучитися до війська можна двома шляхами: через мобілізацію або ж через укладання контракту з певною військовою частиною.

Різницю між службою за контрактом та мобілізацією пояснювали у Полтавському територіальному центрі комплектування.

  • Військова служба за мобілізацією є основним способом комплектування Збройних Сил України в період дії воєнного стану. Конкретних строків перебування у війську за мобілізацією не визначено – до закінчення воєнного стану, або оголошення демобілізації. Мобілізовані користуються всіма правами та пільгами, мають такі самі можливості, як і військовослужбовці контрактної форми: забезпечення за всіма видами, підвищення у званні, кар'єрне зростання тощо. Перевагою мобілізованих військовослужбовців можна вважати більшу кількість підстав для звільнення з військової служби за сімейними обставинами. Зокрема, при народженні третьої дитини.
  • Перш за все, контракт передбачає добровільне бажання приєднатися до Збройних Сил, на відміну від мобілізації, яка є обов’язковою. В умовах воєнного стану контракт можуть укласти чоловіки і жінки віком 18-45 років на строк від трьох років. Також жінки, які не перебувають на військовому обліку, можуть потрапити до ЗСУ лише на контрактній основі. Основною перевагою контракту є можливість обрати підрозділ для проходження служби, а також спеціальність. Мобілізовані ж, по завершенню навчання, направляються до військової частини, яка потребує доукомплектування.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок