20 тисяч за контракт із ЗСУ: громада на Буковині додатково виплачуватиме гроші тим, хто вперше піде служити

20 тисяч за контракт із ЗСУ: громада на Буковині додатково виплачуватиме гроші тим, хто вперше піде служити

З бюджету Веренчанської громади Чернівецької області додатково виплачуватимуть по 20 тисяч гривень людям, які вперше укладуть контакт зі Збройними силами. Для цього у місцевому бюджеті передбачили 100 тисяч гривень. Цих грошей вистачить для того, щоб покрити пʼять заяв від тих, хто вперше укладе контракт.

Про це у коментарі Суспільному розповіла секретар Веренчанської сільської ради Валентина Олієвська.

Таку програму прийняли на сесії 29 лютого 2024 року. З цього часу поки не було заяв для отримання грошей.

"Пропозицію надав ТЦК. Ми підтримали, бо вважаємо, що на цей час важливо стимулювати та популяризувати військову службу, тому таке заохочення не буде зайвим для наших жителів. Десь воно підніме престижність проходження військової служби за контрактом", — каже Олієвська.

У громаді планують забезпечити по 20 тисяч гривень не лише для п'ятьох людей, а для всіх, хто укладе контракт із ЗСУ, тому будуть розподіляти гроші на це із інших статей видатків. За словами Олієвської, гроші на це будуть використовувати лише з місцевого бюджету.

Чим відрізняється мобілізація від контракту в ЗСУ

Долучитися до війська можна двома шляхами: через мобілізацію або ж через укладання контракту з певною військовою частиною.

Різницю між службою за контрактом та мобілізацією пояснювали у Полтавському територіальному центрі комплектування.

  • Військова служба за мобілізацією є основним способом комплектування Збройних Сил України в період дії воєнного стану. Конкретних строків перебування у війську за мобілізацією не визначено – до закінчення воєнного стану, або оголошення демобілізації. Мобілізовані користуються всіма правами та пільгами, мають такі самі можливості, як і військовослужбовці контрактної форми: забезпечення за всіма видами, підвищення у званні, кар'єрне зростання тощо. Перевагою мобілізованих військовослужбовців можна вважати більшу кількість підстав для звільнення з військової служби за сімейними обставинами. Зокрема, при народженні третьої дитини.
  • Перш за все, контракт передбачає добровільне бажання приєднатися до Збройних Сил, на відміну від мобілізації, яка є обов’язковою. В умовах воєнного стану контракт можуть укласти чоловіки і жінки віком 18-45 років на строк від трьох років. Також жінки, які не перебувають на військовому обліку, можуть потрапити до ЗСУ лише на контрактній основі. Основною перевагою контракту є можливість обрати підрозділ для проходження служби, а також спеціальність. Мобілізовані ж, по завершенню навчання, направляються до військової частини, яка потребує доукомплектування.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок