Як на Буковині отримати екстрену допомогу постраждалим від домашнього насильства

Як на Буковині отримати екстрену допомогу постраждалим від домашнього насильства

Соціальна допомога
Соціальна допомога . Фото: facebook/Чернівецький міський центр соціальних служб

У Чернівецькій області мобільні бригади надають екстрену психологічну допомогу. Зокрема, виїжджають за прямими зверненнями або за інформацією поліції, які встановлюють факт домашнього насильства.

Про це у коментарі Суспільноу сказала директорка Чернівецького міського центру соціальних служб Любов Бежан.

За її словами, фахівці мобільних бригад соціально-психологічної допомоги виїжджають на виклик у випадках домашнього та гендерно зумовленого насильства і надають психологічну допомогу на місці. Також інформують про сервіси безпечних просторів.

Якщо постраждалому потрібна тривала психологічна підтримка, фахівці можуть проконсультувати та скерувати до центру соціальних служб, де нададуть розширені послуги. Йдеться про роботу з психологом, перебування в безпечних просторах та консультацію з юристами.

"Іноді буває по п'ять викликів в день, іноді більше", — каже Бежан.

У Чернівецькій громаді працюють дві мобільні бригади. Загалом в області працюють 35 мобільних бригад. Викликати екстрену мобільну допомогу можна за номером (0 96 019 21 65), (0 66 019 21 65).

Безпечні простори для постраждалих від домашнього насильства у Чернівцях

  • У Чернівцях діє кризова кімната для постраждалих від домашнього насильства. Тут працюють психологи та фахівці соціальних служб. Постраждалі можуть перебувати тут до десяти або 20 днів. Потратити до кризової кімнати можна, звернувшись у поліцію чи до соціальних служб.
  • Також у Чернівцях діє притулок для постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Тут можна отримати прихисток від трьох до шести місяців.
  • Працює денний центр соціально-психологічної допомоги. Тут можуть отримати допомогу і жінки, і чоловіки. У денному центрі людей консультують у разі кризових ситуацій, надають юридичну та психологічну допомогу, також можуть скерувати до тимчасового притулку в кризовій кімнаті.

Куди звертатися по допомогу

  • Звернутися за допомогою у випадку домашнього та гендерно зумовленого насильства можна зателефонувавши до центру соціальних служб за номером (095 45 14 723) або на цілодобову гарячу лінію з питань насильства та складних життєвих обставин (080 04 06 434).

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

На початок