У Чернівцях відкрили центр допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства

У Чернівцях відкрили центр допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства

У Чернівцях відкрили центр допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства
Приміщення денного центру соціально-психологічної допомоги. Джерело: Суспільне Чернівці

У Чернівцях відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги. Там люди можуть отримати консультацію психологів, юристів, також отримати допомогу соціальних працівників. За потреби жінкам та дітям можуть надати тимчасовий притулок.

Про це у коментарі Суспільному розповіла директорка міського центру соціальних служб Любов Бежан.

За її словами, кількість звернень щодо домашнього насильства збільшується – допомоги потребують переважно жінки, діти та люди літнього віку. У центрі можуть отримати підтримку жінки та чоловіки.

"До нас звернувся по допомогу 70-річний чоловік, який зазнавав домашнього насилля від сина. Також наші бригади виїздять до сімей, де вчиняють психологічне насилля. Ми спілкуємося з сім'ями, говоримо про наслідки, щоб вони працювали над собою й могли вирішити ситуацію", – розповідає Бежан.

У денному центрі людей консультують у разі кризових ситуацій, надають юридичну та психологічну допомогу, також можуть скерувати до тимчасового притулку в кризовій кімнаті.

"У Чернівцях наразі діє одна кризова кімната – там можуть проживати тільки жінки з дітьми. Цьогоріч ми прийняли понад десять людей. З них 15% це вимушені переселенці, які інтегрувалися в громаді, однак зазнали насильства. Вони отримали в нас прихисток та юридичну допомогу", – розповідає Бежан.

У кризовій кімнаті люди можуть проживати до десяти діб. Якщо людина немає житла, то найдовше може перебувати в кімнаті 20 днів. Згодом її можуть направити до обласного центру соціально-психологічної допомоги.

Крім цього, психологи центру можуть оцінити психологічний та емоційний стан постраждалих, щоб надати висновок, чи людина дійсно зазнавала психологічного насилля. Ці дані потім розглядають у суді як докази.

Люди, які постраждали від домашнього насильства, можуть звернутися за допомогою на гарячу лінію: 0 800 40 64 34

Що відомо про відкриття центру:

  • Денний центр соціально-психологічної допомоги у Чернівцях відкрили у межах співпраці з представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення, громадських організацій "Інноваційні соціальні рішення" та "Центр громадської активності "Синергія". Так відремонтували приміщення та облаштували його технікою та меблями.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок