Білоскурського призначили виконувачем обов'язків ректора Чернівецького національного університету

Білоскурського призначили виконувачем обов'язків ректора Чернівецького національного університету

призначили виконувача обов'язків ректора ЧНУ
Руслан Білоскурський. Суспільне Чернівці

4 червня виконувачем обов'язків ректора Чернівецького національного університету призначили Руслана Білоскурського. Він переміг на виборах ректора. Попередній очільник університету Роман Петришин достроково склав повноваження за декілька днів до завершення терміну.

Про це повідомили на сайті університету.

Руслана Білоскурського призначили виконувачем обов'язків згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 22 травня.

Чому Петришин достроково склав повноваження

Роман Петришин обіймав посаду ректора з 2019 року. 13 червня у нього мав завершитися контракт. Раніше Петришин розповідав Суспільному, що сам звернуся до Міністерства освіти, щоб достроково залишити посаду. Так новообраний ректор зможе швидше почати виконувати обов'язки та вивчати ситуацію в університеті.

"До завершення мого контракту залишалося не пів року, а десять днів. Частина з них неробочі. Зараз в університеті є багато питань, які потрібно вирішувати, зокрема вступна кампанія та початок навчального року. Було б дивно, якби документи про випуск студентів спочатку підписувала одна людина, а потім інша", – сказав Петришин.

Що відомо про Білоскурського

Руслан Білоскурський очолював економічний факультет ЧНУ, є доцентом кафедри економіко-математичного моделювання та має науковий ступінь доктора економічних наук.

У 2020 році пройшов до міськради за списками партії "Єдина альтернатива", повідомляє громадський рух "Чесно". Зараз він є депутатом від фракції "Єдина альтернатива", яка є найбільшою в раді.

Також Білоскурський є співзасновником Шумпетерівської школи інновацій, яку відкрили у Чернівцях у 2021 році, щоб допомагати підприємцям розвивати навички управління та організації.

Що відомо про вибори ректора

Майже 53% виборців підтримали Руслана Білоскурського на виборах ректора ЧНУ 15 травня. Результати голосування передали в Міністерство освіти, згодом з Білоскурським мають укласти контракт на 5 років.

Раніше Руслан Білоскурський прокоментував Суспільному, які його плани на посаді:

"Першочергове завдання – добре провести вступну кампанію, щоб мати добрий набір студентів. Одна з позицій моєї передвиборчої програми – збільшення промоції: намагатимемося активно просувати університет, зокрема й за межами регіону.

Надалі будемо збільшувати можливості для студентів та кількість проєктів, завдяки яким студенти зможуть не тільки навчатися, але й реалізовувати себе. Зокрема, сьогодні вже є такі гарні проєкти як студентський бізнес-інкубатор, Центр культури та дозвілля, хори та студентські спортивні команди.

Важливими питаннями є підготовка до опалювального сезону та укриття, бо від останнього залежить та кількість студентів, які можуть навчатися очно. Будемо оновлювати зміст освітніх програм та орієнтуватися на ринок праці, щоб готувати фахівців, на яких є попит", — розповідав Білоскурський.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок