Аварійні чи погодинні: "Чернівціобленерго" про різницю між графіками відключень та обмежень електрики

Аварійні чи погодинні: "Чернівціобленерго" про різницю між графіками відключень та обмежень електрики

нічні чернівці
Чернівецькі вулиці. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

15 травня для підприємств Чернівецької області діють графіки обмеження споживання електрики. Водночас була ймовірність аварійних відключень населення, як це було вчора, – наразі такі графіки скасували.

Суспільне Чернівці розповідає, яка різниця між графіками відключень та обмежень електрики та чому електрику можуть вимикати без попередження.

Які графіки може застосовувати обленерго

Графіки аварійних відключень починають застосовувати, якщо споживання електроенергії різко збільшується, бо тоді виникає загроза перевантаження мереж. Це може спричинити масштабні технологічні аварії в енергосистемі.

Так у вівторок, 14 травня, в області аварійно відключали споживачів з 21:00 до півночі. Крім району Роша у Чернівцях, орієнтовно на пів години вимикали електрику майже 42 тисячам споживачів у Кіцманській, Заставнівській, Вижницькій та Сторожинецькій громадах. Про це Суспільному повідомили у пресцентрі обленерго.

"Ці відключення застосовують почергово для окремих груп споживачів, але попередити про них неможливо. Диспетчер у терміновому порядку вимикає найбільш перевантажені напрямки. Лише після відключення можна буде подивитися, чи електрики немає через графіки аварійних відключень. Ми працюємо, щоб така опція була на сайті", – повідомили в обленерго.

Якщо цього недостатньо й навантаження на систему зростає, Диспетчерський центр Укренерго застосовує спеціальні графіки відключень. Їх вводять без попередження споживачів. Терміни відключень також неможливо передбачити, кажуть в обленерго.

Обидва види графіків це короткочасний та терміновий метод, щоб швидко розвантажити енергосистему. Їх впроваджують, якщо імпорту, аварійної допомоги або обмежень потужності в роботі підприємств недостатньо.

Графіки обмеження потужності діють тільки для промислових підприємств та бізнесу. Бюджетної сфери та об'єктів критичної інфраструктури це не стосується. Це не відключення електрики, а обмеження її споживання до конкретного обсягу.

Раніше обленерго повідомляло Суспільному, що підприємства самостійно вирішують, як досягати визначеної потужності. Наприклад, вони можуть вимикати світло в офісах, адміністративних приміщеннях або зупиняти виробничі цехи.

Про графіки погодинних відключень споживачів попереджають. Коли Укренерго повідомить, що потрібно застосувати такі графіки, інформацію про почерговість та тривалість відключень розмістять на сайті обленерго. Також активують мобільний додаток з інформацією про відключення.

Наразі таких графіків в області не застосовували.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок