Щоб уникнути відключень для населення: навіщо підприємствам Чернівецької області обмежують споживання електроенергії

Щоб уникнути відключень для населення: навіщо підприємствам Чернівецької області обмежують споживання електроенергії

нема світла чернівці
Відключення світла у Чернівцях. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

20 підприємств Чернівецької області другий вечір поспіль працюватимуть за графіками обмеження потужності електрики. Так намагаються зменшити навантаження на мережі у пікові години та уникнути відключень для населення.

Про це Суспільному повідомили у пресслужбі обленерго.

Для яких підприємств діють обмеження

Графіки обмеження споживання електрики діють для виробничих підприємств та бізнесу. Бюджетної сфери та об'єктів критичної інфраструктури це не стосується.

Як визначають обсяги потужностей

Обсяг потужності між областями розподіляє диспетчерський центр "Укренерго". Для Буковини обмеження становлять 2 мегавати на годину – до цих обсягів підприємствам потрібно зменшити споживання електрики.

Обмеження застосовують тільки у години пікового навантаження на мережу, переважно з 17:00 або 18:00 й до 22:00. Роблять це у три черги.

Так, за розпорядженням "Укренерго", 24 квітня для підприємств області графіки обмеження діятимуть з 17:00 до 22:00. Про це йдеться у Telegram обленерго.

Підприємства самостійно вирішують, як досягати визначеної потужності. Наприклад, вони можуть вимикати світло в офісах, адміністративних приміщеннях або зупиняти виробничі цехи.

Коли можуть відключати населення

Завдяки графікам обмеження потужностей для підприємств є змога не відключати електрику для населення.

"Якщо споживання зросте й обмежень для бізнесу, імпорту електроенергії та аварійної допомоги від енергосистем ЄС буде недостатньо, графіків погодинних відключень для населення уникнути не вдасться. Ситуація складна", – повідомляють в обленерго.

За інформацією підприємства, зараз населенню також варто зменшити споживання у вечірній час. Це допоможе уникнути перевантаження в енергосистемі – інакше без електрики можуть залишитися також лікарні та оборонні підприємства.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок