У Чернівцях покажуть фільм про письменників "Розстріляного відродження"

У Чернівцях покажуть фільм про письменників "Розстріляного відродження"

кадр з фільму будинок слово
Кадр з фільму. Фото надані командою фільму

У культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука в Чернівцях покажуть художній фільм "Будинок ”Слово”. Нескінчений роман". У фільмі розповідають історію українських письменників доби "розстріляного відродження", яких зібрали в одному будинку, щоби вони працювали на радянську систему.

Про це повідомили на сторінці центру у Facebook.

У Чернівцях будуть чотири покази фільму: 11 та 12 травня, 19 та 26 травня. Вхід на покази – платний. Водночас про продаж квитків повідомлять згодом.

Про що фільм

Стрічка заснована на реальних подіях, які відбуваються у 1927 році у Харкові, де за наказом Сталіна збудували кооперативний будинок "Слово". Туди заселили найвидатніших українських письменників.

"Усі вони стали учасниками експерименту, спрямованого на виведення нового типу радянського письменника та тотальний контроль над процесом творчості з метою створення єдиного художнього методу соціалістичного реалізму. Однак не кожен з письменників погоджується оспівувати культ Сталіна", – йдеться в описі фільму.

Неочікувано для мешканців будинку підселяють невідомого молодого письменника Володимира Акімова. З його появою в будинку починають розгортатися дивні події, про що й досі мовчать його стіни. Історія заснована на реальних подіях.

Що відомо про стрічку

Світова прем'єра фільму відбулася на 37-му Варшавському кінофестивалі у 2021 році, а українська — на фестивалі "Миколайчук OPEN" в Чернівцях 16 червня 2022 року.

Його режисер Тарас Томенко також знімав документальний фільм "Будинок «Слово»". У 2018 році він здобув національну кінопремію "Золота дзиґа" в категорії "Найкращий документальний фільм". Згодом режисер вирішив зняти про будинок "Слово" художню стрічку. Сценаристкою обидвох проєктів разом із Томенком була українська письменниця Любов Якимчук.

Стрічку виробили компанія Fresh Production Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно й Міжнародного благодійного фонду "Солідарність".

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок