Буковина виробляє найбільше яблук серед інших областей: що відомо

Буковина виробляє найбільше яблук серед інших областей: що відомо

яблука
яблука. Фото: unsplash

Чернівецька область виробляє найбільше в Україні яблук та є четвертою за врожайністю серед областей. Яблука звідси експортують до країн Європи, а також Близького та Далекого Сходу.

Про це у коментарі Суспільному повідомив начальник управління інвестиційної політики та туризму ОВА Михайло Хмелевський.

За його словами, виробництво плодово-овочевої продукції є однією з найпривабливіших галузей на Буковині, як для іноземних, так і внутрішніх інвесторів. Цьому сприяє клімат регіону та прикордонне сполучення з іншими країнами.

"Наші яблука експортуються до Франції, Індонезії, Малайзії, Норвегії. Дуже добре продаються в Арабських еміратах та країнах Близького Сходу. У нас є яблучні хаби, де яблука можуть зберігатися протягом трьох років. Такий хаб є в селі Недобоївці, на його базі приблизно 70 підприємств зберігають свої яблука", — каже Хмелевський.

Продукція з Чернівецької області складає 12% в загальному обсязі виробництва України.

За словами Хмелевського, в Чернівецькій області працює приблизно 200 підприємств, які переважно вирощують яблука. Ці компанії мають іноземний капітал із 28 країн світу.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок