Недостатній колективний імунітет: на Буковині серед дітей зріс рівень захворюваності на кашлюк

Недостатній колективний імунітет: на Буковині серед дітей зріс рівень захворюваності на кашлюк

Від початку року у Чернівецькій області виявили кашлюк у сотні дітей. За останній місяць рівень захворюваності зріс на майже 40%. Це пов'язано із недостатнім рівнем колективного імунітету від інфекції.

Про це Суспільному повідомив лікар-епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Юрій Падурару.

Водночас у цей період минулого року не було жодного випадку захворювання на кашлюк. Цьогоріч хворих дітей виявили у всіх районах області – найбільше у Чернівецькому.

За словами Падурару, хворіють переважно діти від 5 до 14 років.

"До підвищення рівня захворюваності кашлюком серед дітей призводить недостатній рівень колективного імунітету. Запобігти хворобі можна завдяки вакцинації. Згідно з національним календарем щеплень для профілактики кашлюку дітей слід вакцинувати у віці 2, 4, 6 і 18 місяців", – каже Падурару.

Що відомо про кашлюк

Кашлюк – інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке викликає бактерія. Він поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Про це повідомляють у Центрі громадського здоров'я.

Діти, які інфікувалися, мають напади кашлю впродовж 4-8 тижнів. Найбільш небезпечною ця хвороба є для немовлят.

Які симптоми

Перші симптоми зазвичай виникають через 7-10 днів після інфікування. Це помірна температура, нежить та кашель, який може перейти у судомний. У немовлят спостерігають тимчасове припинення дихальних рухів.

Водночас хвороба може ускладнитися до пневмонії, рідше виникають конвульсії та ураження головного мозку.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок