Ексдиректору перинатального центру в Чернівцях Манчуленку виплатили майже 2 мільйони гривень за вимушені прогули

Ексдиректору перинатального центру в Чернівцях Манчуленку виплатили майже 2 мільйони гривень за вимушені прогули

Дмитро Манчуленко
Дмитро Манчуленко. Дмитро Манчуленко. Джерело: ТВА

Чернівецький обласний перинатальний центр за рішеннями суду виплатив Дмитру Манчуленку понад 1,8 мільйона гривень за вимушені прогули. Водночас це не остаточна сума, бо судові засідання тривають.

Про це Суспільному повідомила виконувачка обов'язків гендиректора центру Любов Годнюк.

"Сказати, що повністю виплатили компенсації не можна, бо зараз ще йдуть судові засідання: одне щодо його відсторонення, друге – про зняття з нього владних повноважень. У позовних заявах йдеться, що ми йому неправильно виплачуємо компенсацію або виплачуємо мало", – каже Годнюк.

Раніше у коментарі Суспільному Годнюк казала, що гроші, які мають виплатити за рішенням суду, є заробленими за надані послуги від Національної служби здоровʼя України.

"Ми маємо рішення суду до негайного виконання, яким присуджено повернути кошти Дмитру Манчуленку. Це не кошти з бюджету, а гроші від НСЗУ, які щоденно випрацьовують працівники перинатального центру. Я не впевнена, що ми зможемо виплатити в повному обсязі заробітну плату нашому персоналу після того, як ми виплатимо такі суми Дмитру Манчуленку", — казала Годнюк.

Що відомо про відсторонення Манчуленка

Торік у листопаді Дмитра Манчуленка відсторонили від виконання обов'язків гендиректорка перинатального центру. Зробили це за розпорядження голови облради Олексія Бойка. Напередодні Манчуленко поновився на посаді через суд.

Це було не перше поновлення Манчуленка на роботі через суд. Така практика триває вже 10 років.

6 років ув'язнення за хабар

8 квітня Дмитра Манчуленка засудили до 6 років позбавлення волі за звинуваченнями у хабарі – вирок оголосив Вищий антикорупційний суд. У квітні 2021 року Манчуленка затримали на хабарі у 12 тисяч доларів, які він, ймовірно, передавав посадовцю облради, аби з ним продовжили трудовий договір.

Суд визнав Манчуленка винним у пропозиції неправомірної вигоди службовій особі та призначив йому 6 років ув'язнення. Також конфіскував 12 тисяч доларів у дохід держави.

Вирок суду набере сили через місяць, якщо його не оскаржать в Апеляційній палаті суду.

Дізнатись, чи буде Манчуленко оскаржувати рішення, Суспільному не вдалось. Його адвокатка Сніжана Попова-Завгородня не відповіла на це запитання, сказала, що коментарі телефоном не передбачені. Сам Манчуленко не брав слухавки від журналістів Суспільного з моменту, відколи йому повідомили підозру.

Що відомо про справу Манчуленка

 • 6 квітня 2021 року Дмитра Манчуленка затримали під час передачі 12 тисяч доларів. Ймовірно, він передавав ці гроші посадовцю облради, аби з ним продовжили трудовий договір.
 • У 2017 році міський голова Олексій Каспрук звільнив Дмитра Манчуленка з посади головного лікаря пологового будинку №1. Він аргументував звільнення неналежним виконанням обов'язків. Тоді Манчуленко поновився через суд.
 • У 2018 році чернівчани написали петицію, в якій просили звільнити Манчуленка. Тоді ж на сесію міськради прийшли працівники пологового. Вони заявили про тиск на них з боку головного лікаря. Манчуленко це заперечив.
 • У 2018 році секретар міськради Василь Продан ініціював проти Манчуленка службове розслідування.
 • У липні 2019 року Олексій Каспрук вдруге звільнив Манчуленка з посади. Аргументував рішення тим, що установа змінила свій статус на некомерційне комунальне підприємство, а тому керівника мають призначити за конкурсом.
 • У лютому 2020 суд задовольнив позов Манчуленка щодо поновлення на посаді. Міську раду зобов’язали виплатити йому компенсацію за вимушені прогули. Міська рада виконала рішення, втім подала апеляцію.
 • 6 квітня пологовий перейменували на Чернівецький обласний перинатальний центр. Депутати міської ради проголосували за вихід зі складу засновників медзакладу. Органом управління стала обласна рада.
 • У лютому 2022 року Манчуленка оштрафували через конфлікт інтересів — він підписав документи про підвищення окладу своєму синові, який з грудня 2020 року був завідувачем пологового відділення.
 • У серпні 2022 року Манчуленка звільнили з посади — 30 липня у нього закінчився строк дії контракту. До цього він був відсторонений від посади на час проведення службової перевірки. 29 липня суд скасував розпорядження голови облради про проведення перевірки й допустив Манчуленка до виконання обов`язків. Наступного дня з ним вирішили не продовжувати контракт.
 • У листопаді 2022 року голова облради Олексій Бойко оприлюднив документи, що Манчуленко видає накази в перинатальному як гендиректор. 30 листопада Манчуленко видав два накази: про підвищення заробітної плати своєму сину на 40% та про врегулювання потенційного конфлікту інтересів.
 • Чернівецький обласний перинатальний центр за рішеннями судів раніше виплатив Дмитру Манчуленку понад півтора мільйона гривень за вимушені прогули. Згідно з останнім рішенням суду за 3 листопада, Манчуленку мають виплатити ще більш як 200 тисяч гривень.
 • 8 листопада Дмитра Манчуленка знову відсторонили від виконання обов'язків. Розпорядження про це підписав голова облради Олексій Бойко.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок