Зношеність мереж та маршрути громадського транспорту: як у Чернівцях визначають вулиці для ремонту

Зношеність мереж та маршрути громадського транспорту: як у Чернівцях визначають вулиці для ремонту

вулиця заньковецької чернівці
вулиця заньковецької. Фото: Марія Пайлик / Суспільне Чернівці

Цьогоріч у Чернівцях планують провести поточний та капітальний ремонти на понад десяти вулицях та двох перехрестях. На це у бюджеті передбачили понад 280 мільйонів гривень. Суспільне Чернівці розповідає, як у місті обирають вулиці та ділянки, які ремонтуватимуть, та чому деякі депутати вважають, що відбір непрозорий.

Як дороги ремонтують першочергово

У місті проводять ямкові, поточні та капітальні ремонти. Вулиці, де ямковий ремонт неефективний, планують ремонтувати поточно, а ті, де зношені мережі, – капітально. Про це у коментарі Суспільному розповів директор міського департаменту благоустрою Ігор Ніколенко.

"Ямковий ремонт намагаємося робити на усіх вулицях. Якщо його неможливо виконати через руйнацію асфальту, визначаємо можливості поточного ремонту. Капремонти проводимо на ділянках, де потрібно капітально ремонтувати мережі водопостачання, водовідведення та теплопостачання", – каже Ніколенко.

Водночас жителі мікрорайонів, а також депутати міськради звертаються до департаменту з пропозиціями ремонтів та скаргами на якість доріг чи міжбудинкових проїздів. Ці звернення враховують, але орієнтуються також на вулиці, де їздить громадський транспорт.

"Кількість та необхідність робіт у місті занадто велика, а грошей занадто мало, тому враховуємо й запити тролейбусного управління. Невдовзі ЧТУ отримає новий транспорт, якщо він їздитиме поганими дорогами, то буде постійна необхідність у ремонті", – каже Ніколенко.

За словами Ніколенка, ремонти намагаються проводити у різних районах міста.

Робоча комісія мала визначити пріоритетність ремонтів

Деякі депутати вважають, що у Чернівцях немає прозорого механізму вибору вулиць, які потрібно ремонтувати першочергово. Торік у міськраді створили комісію, яка мала визначити черговість та пріоритетність ремонту вулиць. Зробили це за протокольним дорученням депутатів міськради. Про це у коментарі Суспільному розповів депутат від фракції "Пропозиція" Михайло Шкурей.

До комісії увійшли заступник міського голови Василь Зазуляк, директор міського департаменту інфраструктури Ігор Ніколенко, його заступники та частина депутатів міськради. Шкурей каже, члени комісії могли пропонувати свої критерії, за якими б відбирали вулиці для ремонту. Це мали зробити, щоб чернівчани розуміли, чому ремонтують певну вулицю.

"Я бачив, що це має бути максимально прозорим. Мають бути пріоритети, наприклад, туристична привабливість, близькість до школи, великі інвестиції чи готелі, можливо десь це магістральна вулиця, де їздить громадський транспорт або ділянка за бюджетом ініціатив чи петицією. Кожному пріоритету присвоювали б певну кількість балів і за алгоритмом визначали б, що важливіше для міста й що буде робитися першочергово", – каже Шкурей.

Водночас відбулося лиш одне засідання комісії, опісля – її роботу припинили. Шкурей каже, депутатів про це не повідомили, а згодом пояснили, що жоден член комісії не надав пропозиції за напрацюваннями першого засідання. Так повноваження визначати черговість ремонту вулиць залишилися за департаментом.

За словами Ніколенка, депутати мають можливість впливати на перелік вулиць для ремонту під час затвердження бюджету на наступний рік.

"Було домовлено, що згідно з протоколом члени комісії мали надати пропозиції на департамент, щоб ми їх врахували. Але по факту, якщо ми розглядаємо формування об’єктів, які ми беремо на наступний рік, то вони всі зазначаються в бюджеті міста, й депутати мають можливість ознайомлюватися з об'єктами й підтримувати або ні. Якщо треба виключити якусь вулицю з переліку, депутати можуть з голосу подати пропозицію про зміни", – каже Ніколенко.

На засіданні міськради 28 березня депутат від фракції "Пропозиція" Олексій Каспрук запропонував протокольне доручення, щоб відновити робочу групу.

"Об'єктів по місту, які в поганому стані багато, а грошей мало. Коли депутати пропонували створити комісію, йшлося про те, щоб були зрозумілі й прозорі критерії для визначення об'єктів, які фінансуватимуть. Після всіх дій чиновників, на жаль, можна констатувати, що вони зацікавлені вручну визначати об'єкти", – каже депутат.

Пропозицію Каспрука депутати не підтримали: 18 проголосували за, 19 – не голосували.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок