Буковинці можуть долучитися до будівництва оборонних укріплень на сході країни: які умови

Буковинці можуть долучитися до будівництва оборонних укріплень на сході країни: які умови

Буковинці можуть долучитися до будівництва оборонних укріплень на сході країни: які умови
Оборонні укріплення на Донеччині. Березень 2024 року. Фото: Об'єднаний пресцентр Сил оборони таврійського напрямку

Майже сотня буковинців долучилися до будівництва оборонних укріплень на сході України. Найбільше – з Недобоївської громади. За це отримують зарплату, а частина працівників від будівельних компаній, які є критично важливими для області, – бронь від мобілізації.

Про це у коментарі Суспільному повідомила заступниця начальника обласної адміністрації Альона Атаманюк.

"Це люди не з усіх громад, але з усіх районів області. Одними з перших зголосилися поїхати дев'ятеро людей з Недобоївської громади. Ще тридцять людей поїхали з Вижницького району", – каже Атаманюк.

Крім місцевих жителів, до зведення укріплень долучилися працівники будівельних компаній Буковини. Гроші на будівництво укріплень виділяють з резервного фонду держбюджету. Також розглядають можливість виділяти фінансування з бюджету громад та області.

Які умови роботи

Буковинці, які допомагають будівельникам, отримують зарплату – її розмір залежить від того, чим саме займатиметься людина: зводити укріплення чи інші необхідні роботи.

Кожен підрядник самостійно визначає розмір зарплати. В середньому це від 1500 до 2000 гривень на день.

Роботу можуть організувати вахтовим методом по два-три тижні. Водночас, якщо людина бажає, може працювати й кілька місяців.

"Люди потрібні не тільки сьогодні, а й через тиждень або три. Хто не зміг поїхати у перші хвилі, можуть замінити людей потім. Фортифікаційні споруди потрібно робити якомога швидше – чим більше людей будуть залучені, тим швидше завершимо роботи", – каже Атаманюк.

Довіз працівників забезпечують підрядники, також частину грошей виділяють з обласного бюджету та надають волонтери.

Що відомо про бронювання

Наразі бронювання можуть отримати працівники будівельних компаній, які входять до переліку критично важливих підприємств області, каже Атаманюк. Наразі це 50% працівників.

Про бронювання працівників серед місцевих жителів наразі не йдеться.

Водночас, за словами Атаманюк, наступного тижня уряд розглядатиме постанову, якою затвердять терміни бронювання та умови, на яких можуть забронювати людину залучену до будівництва укріплень.

Як шукають робітників

Дописи про пошук волонтерів публікували на сторінках кількох громад області. Водночас умови роботи різні. Наприклад, Вашківецький міський голова Микола Перч повідомив у Facebook, що для будівельних робіт шукають десятьох людей, які в місяць отримають 20 тисяч гривень зарплати. Тривалість поїздки – один, за бажанням – два місяці.

Звертатися щодо будівництва укріплень можна до місцевих рад чи старост у селах.

Одними з перших долучилися Недобоївці

Одними з перших в області погодилися будувати укріплення восьмеро жителів Недобоївців. З ними також поїхав голова громади Юрій Юзва.

"Зі мною поїхали хлопці, які не бояться. Вони багато що вміють: зварювати, ремонтувати й за потреби – копати. Нам неважливе питання зарплати, бо треба допомагати. Їдемо туди одними з перших",– каже Юзва.

За словами голови громади, буковинці перебуватимуть на Донеччині щонайменше місяць. На цей час Юзва взяв відпустку.

На сторінці громади у Facebook йдеться, що волонтери допомагатимуть зводити оборонні укріплення на "критичних ділянках фронту". Крім буковинців, посилюватимуть лінію оборони волонтери з інших областей. Зокрема, йдеться про Тернопільську, Закарпатську, Львівську та Полтавську області.

Що відомо про будівництво фортифікаційних споруд в Україні

Раніше, 24 листопада, при Міністерстві оборони створили Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблеми будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.

У грудні 2023 року уряд України виділив 31,7 мільйона гривень на завершення будівництва фортифікацій на одному з важливих напрямків.

12 січня 2024 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що з резервного фонду на будівництво інженерно-технічних і фортифікаційних споруд додатково виділили ще 2,5 мільярда гривень.

"З цих коштів 1,4 млрд грн піде на фортифікаційне обладнання оборонних рубежів. Ще 1,1 млрд грн — на облаштування смуг невибухових загороджень", — повідомив Шмигаль.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок