Як у міськраді Чернівців коментують ймовірно завищені ціни для ремонту вулиці Заньковецької

Як у міськраді Чернівців коментують ймовірно завищені ціни для ремонту вулиці Заньковецької

Як у міськраді Чернівців коментують ймовірно завищені ціни для ремонту вулиці Заньковецької
Вулиця Заньковецької у Чернівцях. Фото: Марія Пайлик/Суспільне Чернівці

На деякі матеріали для ремонту вулиці Заньковецької у Чернівцях ймовірно завищені ціни. Так вказують журналісти проєкту "Наші гроші". У департаменті інфраструктури завищення цін заперечують. Кажуть, порівнювати ціни некоректно, бо це індивідуальне замовлення. А також через те, що в цінах на сайті магазинів не врахована вартість доставки та податки. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про ремонт вулиці Заньковецької та його вартість.

Що виявили у дослідженні "Наші гроші"

Вартість капітального ремонту вулиці Заньковецької становить майже 48 мільйонів гривень, з них кам'яна бруківка коштує понад 6 мільйонів гривень. За інформацією журналістів "Наші гроші", це бруківка з натурального каменю Platinum Grey з родовища Кам'яна піч. Цим каменем, зокрема, облицьовують фасади та мостять дороги.

Поверхню бруківки, яка має товщину 8 сантиметрів, обробляють нержавіючим дробом та очищеною водою під високим тиском. Згідно з кошторисом, вартість квадратного метра з ПДВ – 4 134 гривень.

Водночас журналісти знайшли бруківку з цього ж родовища, але товщиною 10 сантиметрів по 537 гривень за квадратний метр без ПДВ, що у сім разів дешевше. Вартість з ПДВ — 644 гривні.

Бруківка з родовища Кам’яна Піч
Бруківка з родовища Кам’яна Піч. ukr.granite.ua

А бруківку з іншого кам’яного родовища потрібною товщиною 8 см по 1 289 гривень без ПДВ, що дешевше втричі. Вартість з ПДВ — 1546 гривень.

Бруківка з родовища Горбулівського лабрадориту
Бруківка з родовища Горбулівського лабрадориту. ukr.granite.ua

Ще майже 2 мільйони гривень під час ремонту витратять на водовідвідні бетонні лотки зі щілинною чавунною решіткою. Згідно з кошторисом, лотки вартують понад 11 тисяч гривень за штуку.

В одному з магазинів, такі решітки станом на 27 лютого вартували понад 8 тисяч гривень, що було на 27% дешевше. Наразі ціна зросла до 11 тисяч гривень, з ПДВ вона становить 13 284 гривень.

Ще в одному магазині подібна решітка досі вартує 9 324 гривні з ПДВ, що на 16% дешевше.

Лоток бетонний з чавунною решіткою за понад 9 тисяч гривень
Лоток бетонний з чавунною решіткою за понад 9 тисяч гривень. 331.com.ua

Ще майже 1,6 мільйона гривень вартує піщано-гравійна суміш – за один кубометр сплачують 936 гривень. Одна з приватних фірм постачає таку суміш по 594 гривні без ПДВ за кубометр, що на 37% дешевше.

Водночас на кабелі з алюмінієвими жилами загалом передбачили витратити 1,7 мільйона гривень. Один метр такого кабелю у кошторисі вартує 1 554 гривні, що вдвічі дешевше ринкової вартості.

Перший тендер на ремонт вулиці Заньковецької не відбувся. Тендер, який оголошували вдруге, виграла фірма "Техно-буд-центр". Зробила це без конкуренції, бо була єдиним учасником торгів.

Під час перевірки тендеру Держаудитслужба виявила порушення – в установі вважають, що департамент інфраструктури не дав учаснику можливості виправити недоліки в документах, які підтверджували його кваліфікацію. А в укладеному договорі не було плану фінансування робіт, як цього вимагає постанова Кабміну №668

Яка позиція міського департаменту інфраструктури

Мощення гранітними плитами Platinum Grey з антислизькою обробкою поверхні передбачене у проєктно-кошторисній документації на ремонт вулиці. У відповіді департаменту інфраструктури на запит Суспільного повідомили, що це – індивідуальне замовлення, тому порівнювати його з вартістю звичайної бруківки некоректно.

Також стверджують, що ціни матеріалів на сайтах не враховують, зокрема, вартості доставки матеріалів або ж публікують ціни без ПДВ.

"Вагому частку вартості становить завантаження та розвантаження матеріалів зі складу на об'єкт. Це особливо стосується габаритного та важкого вантажу. Ціни в кошторисі чи в договірній ціні вже включають всі можливі супутні витрати", – йдеться у відповіді на запит.

Зокрема, це стосується водовідвідних лотків та піщано-гравійної суміші.

Також департамент не погоджується з позицією Держаудитслужби, що переможець тендеру не вказав про наявність досвіду виконання за аналогічним договором конкретних видів робіт. Повідомляють, що такої вимоги не встановлювали.

Щодо відсутності плану фінансування робіт, у департаменті стверджують, що такий план є в одному з пунктів договору – ним встановлюють граничну суму на 2023 рік, яку виділять підряднику. Обсяг робіт підрядника, які він має виконати за цю суму, передбачений у плані-графіку виконання робіт та у проєктній документації. За інформацією департаменту, ця гранична сума коригується залежно від наявності фінансування у бюджеті.

У відповіді на запит йдеться, що департамент оскаржує висновок Держаудитслужби у суді.

Тендер на капремонт вулиці Заньковецької просили скасувати

25 січня на сесії міської ради рідні військових просили скасувати тендер на капітальний ремонт вулиці Заньковецької. 48 мільйонів, передбачених на ремонт, пропонували спрямувати на купівлю дронів, машин та медзасобів для бійців. Раніше петиція про це набрала необхідну кількість голосів.

5 лютого на сайті електронних петицій департамент інфраструктури надав відповідь, що скасування тендеру є недопустимим, тому петицію не можуть підтримати.

"Відповідно до законодавства України, замовник будівництва (департамент інфраструктури та благоустрою міської ради), може відмінити тендер на проведення відкритих торгів або визнати його таким, що не відбувся тільки на етапі до укладення договору підряду", — йдеться у відповіді на петицію.

Що відомо про ремонт вулиці Заньковецької

Капітальний ремонт проведуть на ділянці від колишнього кінотеатру "Чернівці" до площі Філармонії. Завершити роботи мають до вересня 2024 року. У квітні розпочнуть підготовчі роботи, ремонт пішохідної частини, зовнішніх інженерних мереж. У червні замінюватимуть освітлення, у серпні — робитимуть озеленення.

У договорі йдеться, що на ремонт вулиці дають 10 років гарантії.

Які роботи планують виконати

Згідно з технічним завданням, на частині вулиці Заньковецької та перехресті із вулицею Конституційною мають розібрати та демонтувати попереднє покриття. Підрядник має влаштувати нове покриття з гранітних плит та укласти тактильну плитку з натурального каменю.

На вулиці мають розмістити лавиці, смітники та велосипедну стоянку. Для дерев на вулиці мають передбачити пристовбурні решітки. Також мають встановити обмежувальні стовпчики та боларди.

Крім цього, на вулиці замінять мережі. Посадять декоративну калину "Бульденеж", барбариси, луговик дернистий, кущі сеслерії, а також квіти мускарі та тюльпани.

Після капітального ремонту частина вулиці Заньковецької стане пішохідною. Це передбачено концепцією мобільного середмістя. Ідея цієї концепції полягає в тому, щоб з'єднати усі площі міста пішохідними зв’язками.

Раніше Суспільне Чернівці поспілкувалося з заступником міського голови Василем Зазуляком про те, що зміниться у вигляді вулиці:

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок