Петиція про присвоєння звання Героя України кіборгу Барсу з Буковини набрала потрібну кількість підписів

Петиція про присвоєння звання Героя України кіборгу Барсу з Буковини набрала потрібну кількість підписів

Петиція про присвоєння звання Героя України кіборгу Барсу з Буковини набрала потрібну кількість підписів
. Фото: Суспільне Чернівці

Петиція про посмертне присвоєння звання Героя України буковинцю Валерію Красняну з позивним Барс набрала 25 тисяч підписів. Військовий був добровольцем в АТО й обороняв Донецький аеропорт. На початку повномасштабної війни повернувся з Німеччини, щоб захищати Україну. Тепер петицію має розглянути президент.

Про це йдеться на сайті електронних петицій.

Петицію зареєстрували торік у листопаді.

Що відомо про Красняна

Десять років тому з київського Майдану Валерій Краснян поїхав добровольцем на схід. Там обороняв Донецький аеропорт, коли бої за нього тривали 24 години на добу. На фронті отримав позивний Барс, бо тихо ходив навіть по снігу.

Краснян воював в найгарячіших точках АТО: в містах Щастя, Весела Гора, Металіст, Савур-Могила. Вивозив поранених з-під Іловайська. За рік — демобілізувався, а пізніше з сім’єю виїхав до Німеччини.

У грудні 2021 року Барс з родиною повернувся з Німеччини, де жив до того останні 2 роки. З початку лютого 2022 року він готувався до нападу Росії на Україну.

«10 лютого я віднесла його берці на ремонт. 15 лютого ми купили зимову форму. 24 лютого він взяв дозвіл суду, щоб його відпустили з-під домашнього арешту. 25 лютого він поїхав до Києва з побратимами з Чернівців», — розповідає дружина Наталія.

Спочатку Барс обороняв Київщину. Був командиром штурмової роти. Потім воював у Харківській області. Барс загинув 23 листопада 2022 року — на Харківщині підірвався на міні, коли їхав з розвідкою на завдання. Він був за кермом автомобіля.

Що відомо про оборону Донецького аеропорту:

  • Українські військові утримували Донецький аеропорт з 26 травня 2014-го.
  • Від кінця вересня 2014 року російські найманці атакували українських воїнів щодня. Вони стріляли з "Градів", артилерії, танків, стрілецької зброї.
  • Бої закінчилися після руйнації терміналів аеропорту. Кінцевою датою оборони летовища вважають 242-й день — 20 січня 2015-го року. Саме в цей день окупанти підірвали новий термінал. У боях за ДАП, як писало Міноборони в 2022 році,  загинули 97 бійців. За даними українського незалежного проєкту "Книга пам'яті полеглих за Україну", які були оприлюднені в січні 2018 року, підтверджені дані щодо втрат українських військових за період 242 днів оборони Донецького аеропорту становлять 100 осіб загиблими. Самі ж кіборги — так за незламність назвали оборонців ДАПу — вважають, що останній день спротиву в аеропорті — 23 січня.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок