Стало відомо, скільки цьогоріч може вартувати утримання безпритульних собак у Чернівцях

Стало відомо, скільки цьогоріч може вартувати утримання безпритульних собак у Чернівцях

Стало відомо, скільки цьогоріч може вартувати утримання безпритульних собак у Чернівцях
. фото: Суспільне Буковина

Цьогоріч на вилов, стерилізацію, утримання та лікування безпритульних собак у Чернівцях можуть витратити майже 9,2 мільйона гривень. Це на понад мільйон гривень більше, ніж торік. Догорів на ці послуги можуть укласти з міським центром стерилізації тварин.

Про це йдеться у тендері на сайті Prozorro.

Які послуги надаватимуть

За умовами тендеру, підприємство має відловлювати безпритульних тварин виключно гуманними методами. Стерилізувати, вакцинувати, зокрема проти сказу, обробляти від паразитів та лікувати їх. Опісля відпускати на місце відлову або прилаштовувати у сім'ї, реєструючи тварин в електронній базі.

Також у підприємстві мають впродовж двох годин реагувати на звернення чернівчан у разі, якщо:

  • безпритульна тварина когось покусала;
  • повідомили про вагітну безпритульну тварину;
  • потрібно підібрати труп тварини.

Також комунальне підприємство має чіпляти тваринам бирки та перетримувати в центрі 10 або 18 днів.

Чому збільшилася вартість послуг

Очікувана вартість послуг становить понад 9,2 мільйона гривень. Комунальний центр стерилізації тварин запропонував виконувати роботи за суму, яка на понад 46 тисяч гривень менша.

Водночас цьогоріч послуги вилову та утримання тварин вартують на 1,2 мільйона гривень більше, ніж у 2023 році. У коментарі Суспільному директорка міського Департаменту транспорту Людмила Свирида розповіла, що сума збільшилася, бо зросли ціни на вакцини, корм для тварин, а також мінімальна заробітна плата працівників. Крім цього, у центрі стерилізації є можливість утримувати більшу кількість тварин.

Зокрема, у 2023 році для центру стерилізації закупили 33 нові вольєри з дерев'яною підлогою. Про це раніше у коментарі Суспільному розповіла директорка центру Ольвія Попова. Понад половину купили за гроші з міського бюджету, решту — за гроші центру. Загалом це вартувало майже 600 тисяч гривень.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок