ЗНО для вчителів: стало відомо, скільки освітян проходили другий етап на Буковині

ЗНО для вчителів: стало відомо, скільки освітян проходили другий етап на Буковині

ЗНО для вчителів. Сертифікація для вчителів математики та української мови з надбавкою 20%
. Фото ілюстративне. Джерело: Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області 12 вчителів з 23 пройшли до другого етапу сертифікації на ЗНО. Йдеться про вчителів української мови та літератури й математики, які викладають за програмою Нової української школи. У разі, якщо вчитель успішно проходить три етапи, він отримує 20% надбавки до зарплатні впродовж трьох років, а саму сертифікацію зараховують замість атестації.

Про це Суспільному повідомила начальниця відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування, моніторингу та сертифікації Державної служби якості освіти у Чернівецькій області Христина Фештрига.

Сертифікацію можна проходити добровільно та анонімно. Цього навчального року зареєструвались 23 вчителі з області, 12 – пройшли до другого етапу. Вперше оцінювання відбувалось для філологів і математиків. До цього сертифікували лише вчителів початкових класів, каже Фештрига.

Доступ до другого етапу в області отримали 8 вчителів української мови та 4 вчителі математики.

"Сертифікація полягає в тому, щоб виявити тих вчителів, які готові зростати, удосконалювати професійну майстерність. У процесі цього довготривалого періоду вони виявляють недоліки у своїй роботі й мають можливість їх пропрацювати", – каже Фештрига.

Як відбувається сертифікація

Її проводять в три етапи. Перший — це незалежне тестування, схоже до ЗНО. Його проводить Український центр якості. Прохідний бал для вчителя — 60%.

Другий — анкета-самооцінювання, яку педагог має заповнити та надіслати.

Третій етап — роботу вчителя оцінюють експерти. Це можуть бути педагоги-практики та вчителі, які вже пройшли сертифікацію.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок