Вчителі Чернівецької області можуть реєструватися на сертифікацію: що це дає

Вчителі Чернівецької області можуть реєструватися на сертифікацію: що це дає

Вчителі Чернівецької області можуть реєструватися на сертифікацію: що це дає
. Світлина ілюстративна. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області розпочалась реєстрація на сертифікацію вчителів. Після її проходження педагог має право на надбавку до зарплати в розмірі 20% впродовж 3 років.

Про це Суспільному сказала головна спеціалістка відділу моніторингу управління державної служби якості освіти в області Тетяна Шоліна.

Кількість місць на реєстрацію обмежена. Для Буковини їх 65. Вчителі області можуть подавати заявки до 8 серпня. Надалі, до 15 серпня, триватиме загальна реєстрація по Україні.

Шуліна каже, таким чином зможуть зареєструватися ті, хто не вмістився у квоту, встановлену для області. Всього набиратимуть 2500 педагогів.

Окрім надбавки до зарплати, сертифікацію зараховують замість атестації. Це оцінка знань вчителя, яка відбувається кожні п'ять років. Сертифікація є добровільною.

Як відбувається сертифікація

Її проводять в три етапи. Перший — це незалежне тестування, схоже до ЗНО. Його проводить Український центр якості. Прохідний бал для вчителя — 60%.

Другий — анкета-самооцінювання, яку педагог має заповнити та надіслати.

Третій етап — роботу вчителя оцінюють експерти. Це можуть бути педагоги-практики та вчителі, які вже пройшли сертифікацію.

Читайте також

У громаді на Буковині відремонтують сховище, щоб очно розпочати навчальний рік

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок