Перейти до основного змісту
У центрі Чернівців планують обстежити історичні будинки: визначатимуть, чи є аварійні

У центрі Чернівців планують обстежити історичні будинки: визначатимуть, чи є аварійні

У центрі Чернівців планують обстежити історичні будинки: визначатимуть, чи є аварійні
. Аварійний будинок на вулиці Головній, 17. Фото: Суспільне Чернівці

У центрі Чернівців планують позапланово обстежувати історичні будинки. Так хочуть визначити, чи є серед них аварійні будівлі. Таке рішення прийняли після обвалу аварійного будинку на вулиці Руській, 6.

Про це в інтерв'ю Суспільному розповів заступник міського голови Василь Зазуляк.

Наразі у місті є майже сотня будинків, визнаних аварійними. За словами Зазуляка, їх може бути більше. Щоб це з'ясувати, проведуть обстеження.

"Є розпорядження. Нещодавно на вулиці Бандери впала частина фасаду, тому зараз ми хочемо провести обстеження таких будинків. Першочергово сконцентруємося на пам'ятках архітектури. Можливо якісь із цих будинків матимуть статус аварійного. Реагуватимемо на ці питання", – каже Зазуляк.

Якщо будівлю визнають аварійною, й вона перебуватиме у комунальній власності, то протиаварійні роботи у ній зможуть виконати оперативно, а фінансування на це виділити з міського бюджету.

Щодо решти будинків, то це відповідальність їхніх мешканців та управителів. За міською програмою, фасади будинків в межах історичних ареалів, які входять до переліку культурної спадщини, можна відремонтувати на умовах співфінансування – коли 25% платять мешканці, а решту грошей сплачує міська рада.

Якщо йдеться про реставрацію пам'ятки архітектури, то міська рада компенсує 90% вартості робіт, каже Зазуляк.

Аварійний будинок на вулиці Головній, 17
Аварійний будинок на вулиці Головній, 17. Фото: Суспільне Чернівці

Чи готові мешканці співфінансувати ремонт

Мешканець аварійного будинку на вулиці Головній, 17 Павло розповідає, що через підтоплення та застарілі вентиляційні системи на стінах будинку утворилися тріщини.

"Будинку понад сто років. У ньому тріснута арка та зроблені дерев'яні укріплення. Тут занедбані системи вентиляції та каналізації. У підвалі є грибок та великі тріщини", – розповідає Павло.

Чоловік каже, був би не проти долучитися до співфінансування ремонтно-реставраційних робіт, бо будинок потрібно відновлювати. За його словами, якщо цього не зробити, то може залишитися без житла.

Житло у будинку на вулиці Шептицького, 5 купила чернівчанка Ольга. Попередній власник не попередив її про аварійність будинку. Каже, якщо решта мешканців будівлі погодяться співфінансувати реставрацію, то також долучиться до цього.

"Якщо більшість тих, хто тут живе згодяться, то так, ми не проти й підтримаємо. Ми говорили з сусідом знизу щодо освітлення у під'їзді й що немає вхідних дверей, то він казав, деякі мешканці не можуть собі цього дозволити. Але є й такі, з якими можна домовитися й вони не проти фінансувати хоча б якусь безпеку та комфорт", – розповідає жінка.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

Топ дня
Вибір редакції
На початок