На двох локаціях та без абонементів: яким буде Одеський кінофестиваль у Чернівцях

На двох локаціях та без абонементів: яким буде Одеський кінофестиваль у Чернівцях

На двох локаціях та без абонементів: яким буде Одеський кінофестиваль у Чернівцях
. Фото: Odesa International Film Festival / Facebook

З 19 по 26 серпня у Чернівцях відбудеться 14-ий Одеський міжнародний кінофестиваль. На ньому покажуть десять повнометражних фільмів національного конкурсу та окремо оцінюватимуть закордонні стрічки. Покази будуть на двох локаціях міста. Також відмовилися від продажу абонементів – натомість глядачі зможуть купити квиток окремо на кожний фільм.

"Фестиваль на три міста"

Цьогоріч Одеський кінофестиваль відбудеться у трьох містах, каже директорка культурно-мистецького центру імені Миколайчука Тетяна Д’яченко. Фестиваль розпочнеться в Одесі показом фільмів про місто – перелік стрічок буде відомий згодом. Водночас офіційне відкриття фестивалю відбудеться показом українського фільму "Довбуш" у Чернівцях.

"Одеський фестиваль має бути в Одесі – це знаково для них та показує одеситам, що не зважаючи на війну, вони – важливі", – каже Д'яченко.

У Чернівцях проходитиме на двох локаціях: у кіномистецькому центрі імені Івана Миколайчука на вулиці Головна, 140 та у кіноконцертній залі кінотеатру "Чернівці" на вулиці Університетська, 10. Зокрема, у кінотеатрі планують зробити ремонт, на це очікують фінансової підтримки з міського бюджету.

"Одеський фестиваль буде відрізнятися від Миколайчук Open тим, що конкурсні програми будуть на різних локаціях. Також плануємо організовувати заходи за медами кінотеатрів – можливо у готелі "Буковина" або на території університету".

Після завершення основної частини фестивалю 26 серпня, також буде частина програми у Польщі – там також планують організовувати заходи.

Програму фестивалю ще не затвердили

Програма українських фільмів майже готова, каже Д'яченко. На сторінці фестивалю у Facebook вже можна переглянути більшість фільмів, які показуватимуть глядачам. У програмі Національного конкурсу — десять повнометражних фільмів. Зокрема, за нагороди змагатимуться ігрові та документальні стрічки.

Закордонну програму планують оголосити за тиждень.

"Щодо гостей, то поки триматимемо інтригу, бо через війну люди досі вирішують, коли приїздити. Також не буде червоної доріжки, але маємо дуже цікаву альтернативу. Навіть з доріжками будемо дивувати".

За її словами, попередньо на фестивалі не буде абонементів, тому квитки продаватимуть окремо на кожен фільм. Орієнтовна вартість квитків – 100 гривень, а для студентів та пенсіонерів – 50 гривень.

Що відомо про Одеський міжнародний кінофестиваль

  • Одеський міжнародний кінофестиваль — один із найбільших глядацьких кінофестивалів у Східній Європі, головний фестиваль національного кіно. Саме на ОМКФ проходять прем’єри найбільш очікуваних національних фільмів, а також дебютують молоді таланти.
  • Торік Одеський кінофестиваль відбувався за кордоном.
  • Торік директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух відвідала фестиваль "Миколайчук OPEN" у Чернівцях. За її словами, місто є одним з найбезпечніших у країні й це вплинуло на вибір міста проведення кінофестивалю.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок