З 1 серпня у комунальних автобусах Чернівців перейдуть на безготівкову оплату проїзду. Як і в тролейбусах, там не можна буде розрахуватися готівкою через водія.
Це рішення підтримали на засіданні виконкому.
Які автобуси комунальні
У Чернівцях вісім автобусних маршрутів є комунальними — 1А, 5, 6, 7, 8, 9, 15, 29.
З червня на чотирьох комунальних автобусних маршрутах усі пільговики, які мають транспортну картку, можуть їздити безплатно. Зокрема, на автобусних маршрутах № 6, 8, 9 та 15.
Раніше, згідно з рішенням виконкому, безоплатний проїзд на цих пільгових маршрутах був для приблизно шести пасажирів — третини пільговиків від кількості місць для сидіння. Інших водії просили оплатити проїзд.
Як платити за проїзд безготівково
- за допомогою валідатора в салоні тролейбуса. До валідатора потрібно прикласти смартфон, банківську чи транспортну картку, пролунає звуковий і світловий сигнал, який свідчить про успішну оплату. Втім чеків валідатори з 1 жовтня не видають.
- у додатку "Приват24" — для цього потрібно відкрити додаток та відсканувати QR-код в салоні тролейбуса.
- ще до входу у тролейбус чи автобус можна купити квиток за готівку через термінали самообслуговування EasyPay, City24 та iBox. Такими квитками потрібно скористатися впродовж години.
За неоплачену поїздку контролери штрафують, розмір штрафу у тролейбусах — 200 гривень, у маршрутках — 280 гривень.
Скільки валідаторів є у комунальному транспорті
У тролейбусах та комунальних автобусах приблизно 300 валідаторів, сказав у коментарі Суспільному заступник міського голови Ігор Крохмаль.
"Така кількість дає змогу розраховуватися в нормальному режимі. Але наша мета — на кожних вхідних дверях встановити по два валідатори, щоб було зручно і швидко розраховуватися. Ми над цим працюємо і будемо далі їх закуповувати", — каже Крохмаль.
Для чого впроваджують електронний квиток
Раніше у коментарі Суспільному заступник міського голови Ігор Крохмаль розповів, що е-квиток дасть змогу краще облікувати пільговиків.
"Це гроші з бюджету. Ми відшкодовуємо тролейбусному управлінню усі витрати, пов'язані з перевезенням пільговиків. Зараз діє коефіцієнт — веземо одного пільговика й одного платного пасажира. Але чи справді це так? – важко сказати, бо кожен рейс індивідуальний. Ця система дозволить контролювати кошти з бюджету й відшкодувати лиш за валідацію", – розповідає Крохмаль.
68% пасажирів комунальних автобусів вже обирають безготівкову форму розрахунку, написав Ігор Крохмаль на своїй сторінці у Facebook.
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини
Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].