У гірській громаді на Буковині планують скоротити листонош: як це вплине на жителів

У гірській громаді на Буковині планують скоротити листонош: як це вплине на жителів

У гірській громаді на Буковині планують скоротити листонош: як це вплине на жителів
. Листоноша Іван Кабюк. Фото: Василь Салига/Суспільне Чернівці

У високогірній Конятинській громаді Чернівецької області планують скоротити двох листонош та залишити на посаді лише начальницю поштового відділення. В "Укрпошті" це пояснюють зменшенням обсягів навантаження. Водночас начальниця місцевого відділення каже, через велику територію громади одному працівнику буде важко доставляти пошту – якщо штат оптимізують, планує також звільнитися.

Суспільне Чернівці розповідає, як працюють листоноші у високогір'ї та що зміниться для жителів громади, якщо працівників пошти оптимізують.

"Щодня долаю понад 50 кілометрів"

Іван Кабюк три роки працює листоношею у відділенні пошти в Конятині. Щодня він долає понад 50 кілометрів, аби доставити пошту людям в селі та на хуторах. Чоловік обслуговує 300 клієнтів на майже п'ять тисяч жителів громади.

Доставку у віддалені хутори чоловік розділяє з колегою. Пенсії, соцвиплати та газети розносить шість днів на тиждень. За словами Івана, він не на повній ставці, але працює понаднормово. Розносить пошту в середньому 12 годин на день, бо відстань між будинками здебільшого сягає у кілька кілометрів.

Каже, часто важко пройти до людей, бо взимку дороги засипає снігом, а влітку на дорогах болото, тому взуває гумові чоботи.

"Починаю працювати з сьомої ранку. Прокинувся – і в село. Іноді до однієї хати від центру потрібно йти до 3 кілометрів, а повертаємося з роботи пізно ввечері. Всі листи, товари й пенсій несемо – плечі не витримують й сумка рветься", – розповідає чоловік

Листоноша Іван Кабюк за день може пройти понад 50 кілометрів, щоб доставити пошту
За день Іван може пройти понад 50 кілометрів. Фото: Василь Салига/Суспільне Чернівці

Раніше в громаді працювала пересувна пошта, однак через недоцільність її роботи у гірській місцевості "Укрпошта" знову відкрила стаціонарне відділення, каже начальниця поштового відділення Ганна Мінгереш. Там приймають посилки з Чернівців та соціальні виплати для людей, які живуть на підніжжі села.

Жителі громади здебільшого похилого віку, які не можуть самостійно добиратися в село за пенсією, каже жителька села Самакова Параскева Генкул.

"Я не можу йти в Конятин за грошима, а тут майже всі пенсіонери – старі й хворі. От хто буде ходити?".

У Конятинській громаді листоноша доставляє пошту у віддалені хутори
Листоноша Іван доставляє пенсії у віддалені хутори громади. Фото: Василь Салига/Суспільне Чернівці

"Сама фізично не зможу обслуговувати людей"

З першого липня у відділенні планують оптимізовувати працівників, каже Ганна. Про це їй повідомили у регіональному відділенні "Укрпошти". Наразі троє працівників пошти обслуговують три села та прилеглі хутори. Сама Ганна працює як оператор відділення – після оптимізації у штаті залишать тільки її.

"Машину зустрічати потрібно, також має бути оператор за комп'ютером. Потрібно щотижня доставляти газети, листи та бандеролі. У селах, де можемо обслуговуватися до двадцяти людей, то десь десятьох ми маємо відвідати, а вони всі розкидані по хуторах", – розповідає начальниця відділення.

За словами Ганни, якщо листонош скоротять, можливо звільниться й вона.

"Я не знаю, що робитиму тут сама. Певно, також звільнюся, бо я фізично не зможу обслуговувати людей".

Ганна каже, про оптимізацію їй повідомили в усній формі. У відповідь вона написала звернення до адміністрації "Укрпошти" в Києві, аби працівників не скорочували.

Начальниця поштового відділення у Конятинській громаді Ганна Мінгереш
Начальниця поштового відділення Ганна Мінгереш. Фото: Василь Салига/Суспільне Чернівці

Суспільне звернулося до пресслужби "Укрпошти" щодо потреби в оптимізації відділення. Там відповіли, що у Конятинському відділені скорочують працівників через зменшення обсягів навантаження, а також, щоб мати змогу збільшити зарплату працівникам.

“Враховуючи ці обставини, Укрпошта вжила заходи для створення робочих місць з відповідним функціоналом та навантаженням для одного працівника – начальника відділення. Укрпошті важливо зберігати ефективність роботи й прибутковість компанії, адже ми не дотуємося фінансовою підтримкою від держави й заробляємо кошти самостійно", – йдеться у відповіді.

Також в "Укрпошті" повідомили, що планують масштабну автоматизацію відділень, що дасть змогу підвищити ефективність праці та якість надання послуг для клієнтів.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок