Перейти до основного змісту
"Перевіримо землю та майно". У громаді на Буковині депутати проголосували за заборону УПЦ МП

"Перевіримо землю та майно". У громаді на Буковині депутати проголосували за заборону УПЦ МП

"Перевіримо землю та майно". У громаді на Буковині депутати проголосували за заборону УПЦ МП
. Фото ілюстративне. Джерело: Вижницька міська громада

У Вижниці Чернівецької області депутати підтримали заборону діяльності Української православної церкви на території громади. Також планують перевірити землі та майно, якими користується релігійна громада.

Про це у коментарі Суспільному розповів голова громади Олексій Чепіль.

До міськради звернулася понад тисяча жителів села Мілієве, щоб припинити діяльність УПЦ МП на території старостату. Таке ж рішення ухвалили щодо діяльності релігійної громади на території усієї Вижницької громади.

За словами Чепіля, це політичне рішення, бо місцева влада не може заборонити діяльність і закрити храми УПЦ. Рішення рекомендаційне.

"Ряд областей ухвалив такі рішення, їх можна двозначно розглядати. Можна почати судові справи про те, що релігійні громади не внесли зміни до своїх документів і досі підпорядковані Москві. А є постанова, що все підпорядковане недружнім державам, можемо закрити", – каже Чепіль.

Наразі релігійним громадам надсилають листи, щоб вони розглянули рішення місцевої влади й добровільно перейшли у підпорядкування Православної церкви України. Також наразі планують перевірити документи на земельні ділянки та приміщення храмів, якими користується УПЦ.

"Якщо не будуть виконувати [рішення], то будуть узагальнені матеріали по землі. Є церкви, де не зареєстровані приміщення. Є такі, де не впорядкована земля. Ми маємо право казати, що тут самовільна забудова й так впливати".

Раніше Суспільне розповідало у відео, чи можна в релігійної громади забрати землю:

Що відомо про заборону діяльності УПЦ МП:

  • У реєстрі релігійних організацій та офіційних документах Українська православна церква не має приставки "Московський патріархат". Назву УПЦ (МП) ще можна побачити у звіті Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті за 2021 рік. Навесні 2022 року УПЦ Московського патріархату внесли зміни у свій Статут, щоб відмежувати УПЦ від РПЦ. Попри це, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила: УПЦ є структурним підрозділом Російської православної церкви.
  • Експертна група, яка проводила релігієзнавчу експертизу Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом (Російською Православною Церквою), дійшла висновків, що прийняття нової редакції Статуту про управління УПЦ від 27.05.2022 та Постанови Собору УПЦ не призвели до розриву церковно-канонічного зв’язку Української Православної Церкви із Російською Православною Церквою, йдеться на сайті Держетнополітики.
  • 27 квітня у Чернівцях УПЦ МП позбавили права користування 22 земельними ділянками у громаді. Таке рішення прийняли на сесії міськради. "За" проголосували 28 депутатів. Проти не голосував ніхто. У канцелярії Чернівецько-Буковинської єпархії коментувати рішення депутатів відмовилися. Водночас на своїй Facebook-сторінці пропонують підписати іншу петицію про те, щоб не забороняти діяльність УПЦ у громаді.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

Топ дня
Вибір редакції
На початок