На Буковині ще одна релігійна громада перейшла до ПЦУ: рішення підтримали понад 90% учасників зборів

На Буковині ще одна релігійна громада перейшла до ПЦУ: рішення підтримали понад 90% учасників зборів

На Буковині ще одна релігійна громада перейшла до ПЦУ: рішення підтримали понад 90% учасників зборів
. Фото: Суспільне Чернівці

Релігійна громада села Погорілівка Чернівецької області проголосувала за перехід від УПЦ МП до ПЦУ. Це рішення підтримали понад 90% людей, які прийшли на збори. Відтак документи мають зареєструвати в обласній адміністрації. Суспільне Чернівці розповідає, чому громада вирішила змінити підпорядкування та як це зробити іншим.

У Погорілівці офіційно проживають понад півтори тисячі людей. З 426-ти зареєстрованих на зборах селян перехід не підтримали лише двоє людей, розповів у коментарі Суспільному організатор Валентин Зазеленчук.

На зборах обговорювали, хто очолить церкву та оформлення нового статуту громади, каже учасник та директор місцевої школи Микола Скигар.

"Вирішальним фактором стала та ненависть, з якою громадяни РФ ставляться до всього українського. Організувала збори ініціативна молодь села – порадилися з людьми й вирішили подати заяву на реєстрацію. Опісля розвісили оголошення про це по селу", – розповів Микола.

На Буковині ще одна релігійна громада перейшла до ПЦУ: перехід підтримали понад 90% парафіян
Оголошення про збори релігійної громади. Фото: Суспільне Чернівці

Чоловік каже, конфліктів на зборах не було, а настоятель церкви з розумінням поставився до рішення жителів села.

"З його боку та з боку парафіян не було дій, які могли б призвести до конфліктів. Отець Ярослав не перейшов, пояснив це канонами, які діють в УПЦ. Попередньо обговорювали з ним, що, коли перехід юридично завершиться, будемо звертатися у патріархат Чернівців, щоб нам дали священника. Попередньо службу у храмі проводитимуть лише ПЦУ", – каже Микола.

Жителька Погорілівки Людмила Пітик розповідає, що на перехід у селі чекали давно, тому й голосувала.

"Має бути українська церква, ми маємо ходити в українське. Колись ходили у цю церкву, але коли почалися заворушення, перестали. Якщо остаточно перейдуть до ПЦУ, то надалі будемо ходити", – каже жінка.

За перехід до ПЦУ проголосувала також парафіянка Галина. Каже, що її чоловік воює й зрадів новині про перехід.

Суспільне намагалося запитати у священника УПЦ Ярослава, як він ставиться до переходу. Він не відповідав на дзвінки, також на момент нашого перебування в храмі його не було.

Результати голосування разом з підписами жителі села передали до обласної військової адміністрації, надалі громаду мають зареєструвати – тоді проведуть перше богослужіння.

Як релігійній громаді змінити підлеглість

  • Парафія має провести загальні збори. Рішення про перехід мають ухвалити не менш як дві третини від кількості членів релігійної громади.
  • Рішення мають засвідчити підписами.
  • Аби зареєструвати релігійну громаду, її члени повинні подати статут нової громади, копію рішення про її утворення, протокол загальних зборів з підписами. Також надати список не менше десяти засновників релігійної громади.
  • Має бути документ з правом власності чи користування приміщенням або письмова згода його власника, що він дозволяє громаді користуватися приміщенням.
  • Ці документи передають до місцевої адміністрації з заявою на ім'я голови ОВА.
  • Після переходу громади не втрачають прав на майно та культову споруду.
  • Частина громади, що виступила проти переходу, може зареєструвати власний статут та укласти договір про порядок користування культовою спорудою.

Що відомо

  • Від початку повномасштабного вторгнення сім релігійних громад Чернівецької області перейшли з підпорядкування Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України. Це громади Хлівища, Вербівців, Юрківців, Бабина, Рингача, Хрещатика Чернівецького району, а також села Бабин Дністровського району.
  • Наразі в області 411 релігійних громад перебувають у підпорядкуванні Української православної церкви, 212 – у Православній церкві України, та ще 36 громад належать до Української Греко-католицької церкви.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок